Reklama

Reklama

Prezes Podlasia Tomasz Buraczewski wystosował list

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Prezes Podlasia Tomasz Buraczewski wystosował list - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Właśnie ukazał się list otwarty nowego prezesa Podlasia Biała Podlaska. Warto przeczytać słowa Tomasza Buraczewskiego.

Reklama

Jak większość z Was wie, w ubiegły czwartek 13 stycznia br. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie członków naszego klubu. Nigdy wcześniej zarząd nie chował się przed członkami klubu i kibicami za wynajętymi przez siebie ochroniarzami, nie wrzucał z szeregów najbardziej zasłużonych.

Inicjatorami Walnego Zgromadzenia było 18 osób (spośród 36 członków klubu - taka liczba była oficjalną podaną przez pracownika klubu oraz taki sam wykaz listy obecności był na wcześniejszym, ostatnim odbytym Walnym Zebraniu Sprawozdawczym klubu w dniu 30.06.2021 roku), które złożyło pismo w dniu 13 grudnia 2021 roku w spawie odwołania obecnego wówczas zarządu. 

Powody do zwołania tego posiedzenia były następujące: 

- kilkumiesięczny brak płatności w stosunku do zawodników i sztabu szkoleniowego

- powołanie przez MKS Podlasie Piłkarskiego Przedszkola Legii i informacja o tym, że to dopiero początek współpracy i w kolejnym etapie powołane zostaną starsze grupy szkoleniowe. 

Nikt z wieloletnich członków, którzy złożyli wniosek nie przypuszczał, że na kilka dni przed planowanym zebraniem będą miały miejsce „różne, dziwne rzeczy”. Mianowicie 12 stycznia (dzień przed terminem walnego) trzech członków (zasłużony trener oraz dwóch byłych zawodników klubu) otrzymało pismo listem poleconym o skreśleniu ich z listy członków klubu w związku z niebraniem udziału w działalności statutowej klubu przez sześć miesięcy. Co dziwne, w piśmie nie podano numeru uchwały oraz terminu i drogi odwoławczej. Jednak to, co miało miejsce w dniu Walnego Zgromadzenia w moim odczuciu było czymś nieprzewidywalnym i wyjątkowym.

Po godz. 8:00 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej poprosił w klubie o udostępnienie listy członków na Walne Zebranie. Odmówiono mu, tłumacząc, iż jest w trakcie weryfikacji. Dopiero po godz. 14.00 przekazano listę. Zdziwienie było duże, gdyż na zebraniu pojawili się członkowie rodziny byłego zarządu oraz osoby z ich politycznego kręgu. Dodatkowo, w tym samym czasie na facebooku klubowym pojawiła się informacja, że na salę obrad zostaną wpuszczeni tylko członkowie klubu. Skreśleni w ostatniej chwili członkowie absolutnie nie zgadzali się z decyzją zarządu i uważali, że są pełnoprawnymi członkami klubu, co uzasadniał w swojej interpretacji prawnik z wieloletnią praktyką. W efekcie tego po godz. 16 w holu klubowym było „bardzo gorąco”, a licznie zgromadzeni kibice klubu (ci starsi i młodsi), piłkarze drużyny ubrani w klubowe dresy (im też nie można było wejść na salę!!!) z niedowierzaniem i zdziwieniem obserwowali przebieg wydarzeń. 

Emocje były duże (kolejni kibice przychodzili na miejsce obrad), padło wiele deklaracji i w efekcie rozmowy kompromisowej były zarząd podjął decyzje: o anulowaniu skreśleń i przyjęciu nowych członków do klubu (w formie uchwały), co zostało przyjęte z entuzjazmem przez znaczną większość osób będących na miejscu. Po ponad trzech godzinach rozpoczęto Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie członków klubu. Członkowie byłego zarządu złożyli rezygnację i wybrano nowe władze klubu: prezes – Tomasz Buraczewski, wiceprezes – Sławomir Wołczyk, członek zarządu – Kamil Bartoszuk.

Drodzy Kibice, Szanowni Państwo

Zdecydowałem się podjąć misji ratowania bialskiej piłki seniorskiej i uważam, że wspólnie ze WSZYSTKIMI PRZYJACIÓŁMI KLUBU jesteśmy w stanie to uczynić. Jednak żeby Ci dorośli piłkarze grali jak najlepiej, potrzebne są odpowiednie działania w pracy z tymi najmłodszymi. Dlatego cel fundamentalny to jak najszybsze połączenie dwóch klubów: Podlasia i AP TOP-54. Wierzę, że jesteśmy w stanie tego w niedługim czasie dokonać. Bieżącym priorytetem jest jak najszybsza spłata zaległości, naszym godnie nas reprezentującym zawodnikom, którym bardzo chcę podziękować za dostarczane emocje na meczach. Nie zapominamy też o trenerach, którym też chcemy jak najszybciej uregulować zaległości, a także pozostałych pracownikach i kontrahentach. Ich również jak najszybciej chcemy spłacić. 

Jest nam wstyd, jak byli potraktowani wskutek decyzji poprzedniego zarządu. Następnego dnia, jako prezes klubu, poprosiłem panią Katarzynę (pracownika etatowego klubu) o informację jakie jest zadłużenie klubu w stosunku do piłkarzy, trenerów, pracowników klubu oraz innych kontrahentów. Sami państwo widzicie, że ubiegły rok został zakończony olbrzymią stratą, a przed startem ligi miało być tak pięknie i informacje, iż budżet jest dopięty i walka o II ligę. Tym samym były zarząd kłamał, prezentując rzekomo tak dobrą sytuację finansową klubu.

Pierwszy i mam nadzieję ostatni raz komunikuję się z Wami w ten sposób, ale niestety byli członkowie zarządu klubu nie przekazali nam dostępu do klubowego facebooka i strony internetowej. Dodatkowo, publikują nieprawdziwe mylące i nierzetelne informacje. Pozostawiam to Waszej ocenie. W przeciwieństwie do uprawianego tam „lansu” członków zarządu - nam osobiście nie zależy na rozpoznawalności. O to mają zadbać piłkarze i trenerzy. Oni są najważniejsi. I to oni są największą promocją klubu.

Bardzo serdecznie chcę podziękować WSZYSTKIM dotychczasowym PARTNEROM i SPONSOROM klubu za wszelką, niezbędną pomoc, jakiej udzielali klubowi dotychczas oraz bardzo liczę na kontynuację Waszych działań na rzecz jak najlepszego funkcjonowania MKS Podlasie Biała Podlaska.

Wierni Kibice, jesteście ważną częścią klubu i czujcie się również odpowiedzialni za swoją drużynę, za te barwy, za ten herb, które wskazują na bialską tożsamość. Jednocześnie w imieniu własnym i wszystkich osób chcących zmian w klubie chcę Wam podziękować za obecność. Bez Was byłoby inaczej… 

Dziękuję!!!.

Z poważaniem 

Tomasz Buraczewski

 

Artykuł pochodzi z portalu bialasiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy