reklama

Półtora tysiąca osób na Igrzyskach w Krzywdzie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Półtora tysiąca osób na Igrzyskach w Krzywdzie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportPonad półtora tysiąca osób zjechało w niedzielę 29 lipca do Krzywdy na XIX Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe LZS. Przez cały dzień na miejscowym Ośrodku Sportu i Rekreacji odbywały się konkurencje sportowe, w których rywalizowali przedstawiciele 15 powiatów z województwa lubelskiego.

Reprezentanci Ludowych Zespołów Sportowych z 35 gmin Lubelszczyzny grali m.in. w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Rywalizowali też w biegach na 100 i 400 metrów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje siłowe, takie jak „spacer farmera”, przeciąganie liny czy przerzut oponą. Równolegle z Igrzyskami LZS rozegrane zostały IV Igrzyska Seniorów oraz Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W tych ostatnich na specjalnym torze przeszkód rywalizowali młodzi adepci pożarnictwa.

Zawody rozgrywane były na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krzywdzie. Zdaniem Grzegorza Kapusty - obecnego na Igrzyskach LZS Wicemarszałka Województwa Lubelskiego - obiekty zostały perfekcyjnie przygotowane dla sportowców.

- Takich obiektów wymagających równoczesnego wykorzystania wszystkich boisk nie mamy - wbrew pozorom - zbyt dużo w województwie. Krzywda ma fantastyczne zaplecze sportowe. Tak jak wiele lat temu (kiedy zrodziła się idea przeprowadzania igrzysk LZS - przyp. red.), tak i dzisiaj z zawodów tych korzysta młodzież i dorośli, którzy dbają o tężyznę fizyczną i hartują swoje charaktery - chwalił organizację imprezy wicemarszałek.

W XIX Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno-Sportowych LZS rywalizowało około półtora tysiąca zawodników. Organizatorzy przygotowali też część konkurencji dla oficjeli. Musieli oni m.in. rzucać lotkami do tarczy, podkową do celu czy specjalnymi workami z piaskiem.

- Na Igrzyskach zapraszamy do rywalizacji także starostów i wójtów. Chcemy, aby osoby biorące udział w zawodach, stawały się bardziej prosportowe. Na szczęście tak było w przypadku władz gminy Krzywda oraz powiatu łukowskiego - powiedział Józef Poterucha, przewodniczący Rady Wojewódzkiej LZS w Lublinie.

- Frekwencja na Igrzyskach pokazuje, że taka impreza jest jak najbardziej potrzebna. W powiecie łukowskim gościmy po raz drugi. Kiedyś Igrzyska LZS organizowaliśmy w Łukowie i zakończyły się one ogromną ulewą i burzą z piorunami. Deszczu było tyle, że mogliśmy pływać kajakiem po murawie. To było niesamowite. Mocno to pamiętamy i mile wspominamy - dodał J. Poterucha.

W klasyfikacji powiatów, XIX Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno-Sportowych LZS w Krzywdzie wygrała reprezentacja powiatu tomaszowskiego. Drugie miejsce zajął powiat zamojski, a trzecie bialski. Reprezentacja Ziemi Łukowskiej zajęła 7 miejsce na 15 drużyn. W przypadku gmin, w pierwszej dziesiątce zawodów znalazły się odpowiednio: Gmina Tyszowce (powiat tomaszowski), Ulhówek (powiat tomaszowski), Sitno (zamojski), Rachanie (tomaszowski), Bełżyce (lubelski), Wierzbica (chełmski), Miączyn (zamojski), Dęblin (rycki), Biała Podlaska (bialski), Adamów (zamojski). Powyższe wyniki - choć bez obecność reprezentantów Ziemi Łukowskiej w czołówce - nie zmartwiły obecnego na zawodach starosty łukowskiego Janusza Kozioła.

- Igrzyska LZS to znakomita promocja powiatu łukowskiego. Na terenie gminy Krzywda znajduje się Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, będące jedną z wizytówek Ziemi Łukowskiej - powiedział starosta.

- Dominującym sportem jest ten zawodowy, kojarzony z dużymi pieniędzmi i logistyką. Cieszymy się jednak, że jest dostrzegany także sport amatorski, adresowany dla dzieci i młodzieży. Każdego roku jako Zarząd Powiatu przeznaczamy środki na funkcjonowanie m.in. Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, organizującego zawody sportowe. Wspieramy też inne osoby i grupy, zajmujące się organizacją imprez sportowych - dodał Janusz Kozioł.

Honorowy patronat nad rozegranymi w Krzywdzie XIX Wojewódzkimi Igrzyskami Rekreacyjno-Sportowymi LZS objął Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski. W skład komitetu honorowego weszli także Jerzy Kędra, wójt Gminy Krzywda i starosta Janusz Kozioł.



Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE