Pogoń Siedlce zainaugurowała wiosnę zwycięstwem [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Sport Pogoń Siedlce w pierwszym wiosennym spotkaniu okazała się wyraźnie lepsza od Garbarni Kraków.

Podopieczni Marka Saganowskiego zaczęli wiosnę od przekonującego zwycięstwa z Garbarnią. Siedlczanie powinni objąć prowadzenie już w 3 minucie, ale Xavier Dziekoński poradził sobie ze strzałem Cezarego Bujalskiego z kilku metrów. Młodzieżowiec wypożyczony z Rakowa Częstochowa był bezradny w 18 minucie, kiedy Przemysław Misiak dołożył głowę do dośrodkowania Damiana Szuprytowskiego z rzutu wolnego. W 37 minucie Maciej Kikolski odbił przed siebie uderzenie Wojciecha Słomki, a dobijający Adam Żak skiksował. Pogoń jeszcze przed przerwą powiększyła prowadzenie. Damian Nowak wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Cezarego Demianiuka. Garbarnia odpowiedziała jeszcze strzałem Marka Assinora, przy którym Kikolskiego wyręczył Maciej Wichtowski.

W 49 minucie Pogoń powinna prowadzić 3:0. Ze strzałem Bartosza Wicenciaka poradził sobie Dziekoński, a dobitka Nowaka była nieskuteczna. W 55 minucie na bramkę gości popędził Bujalski, ale włożył zbyt wiele sił w strzał. Przez kilka chwil mecz toczył się w rytmie wet za wet. Wreszcie w 72 minucie resztki złudzeń krakowianom odebrał Nowak, który zmienił tor lotu piłki po centrze Misiaka. W końcówce niezłe szanse na zdobycie bramki honorowej miał rezerwowy Grzegorz Marszalik, ale brakowało mu skuteczności. Ostatecznie Pogoń wygrała 3:0.

28 lutego o 17:30 Pogoń zagra w 1/4 finału Pucharu Polski z Górnikiem Łęczna.

Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków 3:0 (2:0)

Bramki: Przemysław Misiak 18, Damian Nowak 41, 72

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 10. Krystian Miś (77, 23. Nikodem Fiedosewicz) – 20. Cezary Bujalski (77, 29. Marcinho), 6. Jakub Pek, 99. Bartosz Wicenciak, 7. Damian Szuprytowski (88, 8. Kamil Włodyka), 56. Cezary Demianiuk (83, 11. Tomasz Mamis) – 9. Damian Nowak (77, 21. Mateusz Majewski)

Artykuł pochodzi z portalu siedlcesiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.