Piłkarki z Huty najlepsze

Autor: | Zdjęcie: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Łukowie

Piłkarki z Huty najlepsze - Zdjęcie główne

SportPiłkarki ze szkoły podstawowej w Hucie Dąbrowie zwyciężyły w finałowym turnieju Powiatu Łukowskiego w Mini Piłce Nożnej. Zawdy rozegrano 14 maja.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Łukowie. Jak informuje przewodniczący tej organizacji Marcin Grzeczyński, w finale powiatu wystąpiły cztery drużyny: SP Huta Dąbrowa, SP Zalesie, SP Stanin i SP Świdry, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”.

Zawody wygrały piłkarki ze szkoły podstawowej w Hucie Dąbrowie, które zdobyły komplet punktów w turnieju. Podopieczne Grzegorza Czernieca pokonały SP Świdry 4:2, SP Stanin 3:0, a także rozgromiły piłkarski z Zalesia 5:0.

Drugie miejsce w zawodach zajęły zawodniczki prowadzone przez Agnieszkę Jóźwik, reprezentujące szkołę podstawową w Świdrach. Dziewczęta oprócz wspomnianej porażki z Hutą Dąbrową zremisowały z SP ze Stanina 1:1 i pokonały aż 6:0 drużynę SP z Zalesia.

Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna SP ze Stanina (opiekun Joanna Smyk) pokonując m.in. 1:0 piłkarski z Zalesia, natomiast na ostatnim miejscu uplasowała się drużyna dziewcząt ze szkoły w gminie Łuków (opiekun Grzegorz Rychta).