Pawlikowski z wyróżnieniem

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Pawlikowski z wyróżnieniem - Zdjęcie główne

SportŁukowski trener Zenon Pawlikowski odebrał wyróżnienie od Polskiego Związku Kickboxingu za osiągnięcia sportowe w kickboxingu. Wyróżnienie wręczono 11 stycznia w Węgrowie podczas Balu Mistrzów Kickboxingu.

Zenon Pawlikowski w 2018 roku pełnił obowiązki trenera Kadry Narodowej Kadetów w formule light contact. Reprezentacja Polski pod jego wodzą rywalizowała w Mistrzostwach Świata Kadetów i Juniorów w  Lido di Jesolo (Włochy), zdobywając sześć medali. Dwa z nich wywalczyli reprezentujący na co dzień KSW Łuków Marta Pawlikowska (srebro) i Maciej Mościcki (brąz).

Statuetkę łukowski szkoleniowiec otrzymał 11 stycznia wyróżnienie od przedstawicieli Polskiego Związku Kickboxingu. Jest to nagroda za osiągnięcia sportowe uzyskane podczas ostatnich 12 miesięcy. Nagrodę wręczono podczas gali PZK w Węgrowie (woj. mazowieckie).

W 2018 roku trenowani przez Pawlikowskiego łukowianie oprócz medali na Mistrzostwach Świata, zdobyli też I miejsce  w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (15-16 lat) w formule full contact. Złote medale wywalczyli wówczas Marta Pawlikowska, Maciej Mościcki i Kamil Szczygielski, a brązowy krążek zdobyła Kinga Komorowska. Ponadto oprócz wspomnianej Pawlikowskiej i Mościckiego, łukowscy zawodnicy znaleźli się w Kadrze Narodowej na mistrzostwa globu. Byli to Natalia Zarzycka, Amelia Wasilewska, Martyna Czerepińska, Bartosz Prusinowski i Dorian Siekierzyński.

Jak zauważa trener, 2018 rok obfitował również w sukcesy organizacyjne Klubu Sportów Walki - KSW Łuków. Po raz dwunasty zorganizowano Festiwal Sportu i Zdrowia - Turniej Pierwszego Kroku Kickboxing, a także po raz pierwszy seminarium szkoleniowe. Ponadto z inicjatywy trenera Pawlikowskiego po raz pierwszy w Łukowie odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej Kadetów Polskiego Związku Kickboxingu.