Reklama

Pamięci Kowalczyka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Pamięci Kowalczyka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport 142 zawodniczki i zawodników na starcie. W Łukowie będzie się działo!

Setki ton przerzucą ciężarowcy podczas X Memoriał im. Janusza Kowalczyka. Imprezami towarzyszącymi będą Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorek i Juniorów połączone z I rundą Ligi Wojewódzkiej oraz Otwartymi Mistrzostwami Województwa Ludowych Zespołów Sportowych. Wszystko odbędzie się w najbliższy weekend w hali sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie.

Memoriał Janusza Kowalczyka to już jubileuszowy, bo dziesiąty turniej poświęcony wybitnemu trenerowi dwóch pokoleń zawodniczek i zawodników podnoszących ciężary. Tym razem też rekordowy pod względem uczestników. W ciągu dwóch dni udział potwierdziły aż 142 osoby z klubów z woj. lubelskiego, mazowieckiego i łódzkiego. Ale to nie wszystko. Będą to też zawody międzynarodowe, gdyż Olimpijczyk Łuków jako główny organizator imprezy zaprosił gości z Ukrainy i Białorusi.

- Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Starosta Łukowski, którzy wsparli organizację zawodów. W ostatniej chwili, już bez wsparcia, patronat objął także burmistrz miasta Łuków. W tej chwili już dziękuję firmom: Ir-Bud Ireneusza Goławskiego, Termo Organika Siedlce i Jysk Łuków, które mocno pomagają w organizacji. Tak samo podziękowania kieruję wolontariuszom i wszystkim, którzy biorą udział w organizacji zawodów - mówi Robert Dołęga, jeden z głównych organizatorów przedsięwzięcia.

Na zawodach wystąpią m.in. sztangiści z Orląt Łuków i Olimpijczyka Łuków. Żółto-czerwone barwy będą reprezentować Norbert Wasak, Bartłomiej Bajora, Jakub Sadło, Łukasz Ławecki, Łukasz Boncik i Jakub Linkiewicz, a w barwach Olimpijczyka wystąpią Julia Linkiewicz, Kacper Grabowski i Kacper Masierak.

PROGRAM ZAWODÓW:

2 marca, sobota

 • 09:30 - waga zawodniczek i zawodników
 • 11:00 - start gr. I (kat. 55-61 kg) M
 • 13:00 - start gr. II (kat. 45-59 kg) K
 • 15:15 - uroczyste otwarcie
 • 15:30 - start gr. III (kat. 64 - +87 kg) K
 • 17:30 - start gr. IV (memoriał U-15, U-17) M
 • 19:30 - start gr. V (memoriał U-20, Elite) M

3 marca, niedziela
 • 09:00 - waga zawodników
 • 10:30 - start gr. VI (kat. 67-73 kg) M
 • 12:30 - start gr. VII (kat. 81,89 +109 kg) M
 • 14:30 - start gr. VIII (ka. 96-109 kg) M
 • 16:30 - zakończenie zawodów

Janusz Kowalczyk urodził się w Łukowie 9 lipca 1949 roku. Zmarł 3 września 1998 roku w wieku 49 lat. Z zawodu był kolejarzem (adiunktem). Ukończył technikum kolejowe. Był też zawodnikiem i występował w kategorii muszej, czyli do 52 kg, jednak największe sukcesy święcił jako szkoleniowiec w Orlętach Łuków. Wychował dwa pokolenia sportowców. Jako pierwszy powiedział, że Marcin Dołęga będzie mistrzem świata, gdy ten miał 13 lat. Współpraca z trenerem Kazimierzem Olszewskim zaowocowała tym, że Orleta dwa razy awansowały do drugiej ligi. Janusz Kowalczyk jako instruktor podnoszenia ciężarów pracował też w Radoryżu Smolanym. Wielokrotnie odznaczony: brązową (1983) i złotą (1984) odznaką przez zarząd Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, a w 1987 roku odznaczony medalem honorowym. Kowalczyk był nie tylko trenerem, ale też był dla niejednego młodego chłopaka drugim ojcem.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE