Ósma z rzędu porażka

Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Ósma z rzędu porażka - Zdjęcie główne

SportCzarna seria piłkarzy Orląt Łuków. Podczas niedzielnego spotkania z Polesiem Kock, IV-ligowi piłkarze z Łukowa doznali kolejnej porażki. Tym razem 0:1. Drużynie "żółto-czerwonych" grozi spadek do ligi okręgowej.

Spadek do ligi okręgowej to możliwy scenariusz dla klubu piłkarskiego funkcjonującego przy ul. Warszawskiej w Łukowie. Podczas ostatniego spotkania IV ligi piłkarze Orląt Łuków polegli na własnym boisku 0:1 z Polesiem Kock. Bramkę dla gości padła z rzutu karnego w 48 minucie.

- Nie zasłużyliśmy na przegraną. Jest promyk nadziei, bo zespół zagrał lepsze zawody niż w poprzednich kolejkach. Pomogliśmy przeciwnikowi zdobyć gola, gdyż rywale wykorzystali rzut karny. Sytuację próbował ratować Patryk Karpiński, lecz według sędziego faulował przeciwnika, co było mocno problematyczną decyzją - mówi trener Robert Różański.

Choć gra faktycznie wyglądała na wyrównaną i toczyła się głównie w środku boiska, lepsze sytuacje bramkowe mieli goście. Wyjść na prowadzenie mogli już w 10 minucie, natomiast pierwsza groźniejsza akcja gospodarzy miała miejsce kilka minut później.

- Byliśmy zespołem groźniejszym, lepszym. Najlepszym graczem w naszych szeregach był Adrian Semeniuk. Napędzał akcje, dawał jakość. Po jego dograniu w 18 minucie Szymon Łukasiewicz źle trafił w piłkę. Później „Adi” dograł do Michała Purzyckiego, który nie trafił w sytuacji sam na sam. Po przerwie „Purzyk” skiksował po akcji Semeniuka z Łukasiewiczem, chociaż przed bramką był tylko golkiper - wymienia akcje trener Orląt.

Porażka w meczu z Polesiem Kock jest już ósmą odniesioną z rzędu porażką w lidze. W chwili obecnej Orlęta Łuków zajmują 13 miejsce w tabeli, mając na koncie 20 punktów (6 zwycięstw, 2 remisy, 16 porażek). Sytuacja ta daje jeszcze możliwość zachowania prawa gry w IV lidze w przyszłym sezonie, ponieważ do ligi okręgowej spadają trzy ostatnie drużyny w tabeli. Orlęta są na czwartym miejscu od końca i wyprzedzają Start Krasnystaw (19 pkt.), Polesie Kock (19 pkt.) i MKS Ryki (6 pkt.). Jednak ostateczna liczba spadkowiczów będzie znana dopiero po zakończeniu rozgrywek w III lidze i ewentualnego pozostania w niej piłkarzy Podlasia Biała Podlaska.

• Orlęta Łuków - Polesie Kock 0:1

Drużyna „żółto-czerwonych” ma jeszcze do rozegrania 6 spotkań. U siebie Orlęta zagrają z ekipami MKS Ryki, Kłos Chełm i Lewart Lubartów, natomiast na wyjeździe czekają spotkania z Powiślakiem Końskowola, Victorią Żmudź i wieńczący sezon mecz ze Startem Krasnystaw. Czy Orlęta zdobędą w nich wystarczającą ilość punktów gwarantującą utrzymanie w IV lidze?