Orlęta trzecie w podnoszeniu ciężarów

Autor: | Zdjęcie: Robert Dołęga

Orlęta trzecie w podnoszeniu ciężarów - Zdjęcie główne

SportZa nami pierwsze tegoroczne Drużynowe Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Sztangiści Orląt Łuków na zawodach w Ciechanowie uzyskały trzecie miejsce.

Ruszyły Drużynowe Mistrzostwa Polski I ligi w podnoszeniu ciężarów. Na pierwszym z trzech turniejów wchodzących w skład czempionatu, rywalizowały w Ciechanowie ekipy Klimat Łapy, Impuls Warszawa i ŁKS Orlęta Łuków. Nie zabrakło też drużyny gospodarzy: Mazovii Ciechanów. Rywalizacja toczyła się w sobotę 24 lutego.

Zawody wygrała ekipa gospodarzy - Mazovia Ciechanów uzyskując 1825,92 pkt. Na drugim stopniu podium uplasowali się reprezentanci klubu z Warszawy (1655,41 pkt). Podopieczni Roberta Dołęgi zawody ukończyli na najniższym stopniu podium z 1954,63 punktami na koncie. Stawkę zamknął Klimat Łapy (1379,84 pkt).

Sztangiści Orląt Łuków osiągnęli wyniki:

• Łukasz Boncik 126 kg rwanie, 158 kg podrzut, 284 kg w dwuboju
  • Łukasz Ławecki, 120 kg rwanie, 150 kg podrzut, 270 kg w dwuboju
  • Bartosz Boncik, 115 kg rwanie, 146 kg podrzut, 261 kg w dwuboju
  • Jakub Sadło, 90 kg rwanie, 115 kg podrzut, 205 kg w dwuboju
  • Patryk Czerwonogrodzki, 90 kg rwanie, 110 kg podrzut, 200 kg w dwuboju

Żółto-czerwoni obecnie w skali kraju zajmują 8 miejsce w mistrzostwach. Podpieczni Roberta Dołęgi będą mogli poprawić swoje miejsce w klasyfikacji generalnej pod koniec kwietnia. Wówczas odbędą się kolejne zawody w ramach Mistrzostw Polski. Pełne wyniki można znaleźć w Internecie pod adresem www.podnoszenieciezarow.pl.