Reklama

Orlęta Łuków: Walne pełne emocji

Opublikowano:
Autor:

Orlęta Łuków: Walne pełne emocji    - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Ryszard Wałachowski pokieruje Orlętami Łuków przez najbliższe kilkanaście miesięcy. Tak zadecydowali sportowcy, trenerzy i działacze sportowi na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków Klubu w piątek 23 marca. Związana z zapasami postać zastąpi na stanowisku Adama Kulika, który na początku marca podał się do dymisji.

Za nami Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków ŁKS "Orlęta Łuków", które zorganizowano w piątek 23 marca. Jego głównym punktem był wybór nowego Prezesa Klubu oraz uzupełnienie składu Zarządu. Nie obyło się jednak bez emocji.

Walne, którego początek planowano po godz. 17, rozpoczęło się z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem, a po godzinie od rozpoczęcia obrad stwierdzono, że powinny one toczyć się od nowa. Część działaczy dopytywała o prawomocność podejmowania decyzji, nie zabrakło też pytań o finanse klubu, a nawet nazwania byłego już prezesa Adama Kulika "oszustem".

Członkowie klubu - Maciej Tryboń, Ryszard Szczygieł i Bartłomiej Bryk - dopytywali, czy prawdą jest spłacanie zadłużenia klubu przez byłego Prezesa z pieniędzy stanowiących dotację Miasta Łuków na 2018 rok. Jak się bowiem okazuje, 20 lutego na konto "Orląt" trafiła pierwsza transza miejskiej dotacji w kwocie 180 tys. zł, a w dniu obrad (23 marca - przyp. red.) w klubowej kasie znajdowało się już tylko 63 tys. zł.

- Jaki był stan finansów Klubu oraz ewentualny dług w momencie złożenia rezygnacji z pełnionej funkcji przez Adama Kulika? Z jakich pieniędzy spłacono dług, który miały Orlęta? Czy były to pieniądze wewnętrzne, czy pochodzące z dotacji Miasta Łuków? Jacy sponsorzy przyczynili się do spłaty zadłużenia? - pytali działacze.

Odpowiadając na argumenty były prezes stwierdził, iż wszystkie podejmowane przez niego działania były realizowane zgodnie z prawem i praktyką lat ubiegłych. Adam Kulik zaprosił też członków klubu do samodzielnego sprawdzenia i weryfikacji wszystkich faktur i wyciągów bankowych.

Ostatecznie obecni na sali obrad rację w drodze głosowania przyznali argumentom ustępującego prezesa. Kierowany przez niego Zarząd otrzymał absolutorium za pracę w 2017 roku 47-cioma głosami "za", przy 3 głosach przeciw i 6 głosach wstrzymujących się. Komisja Rewizyjna, która również wnioskowała za absolutorium dla Zarządu "Orląt", zyskała 59 głosów poparcia przy 2 głosach wstrzymujących się i braku przeciwnych.

Kulminacją Walnego Zebrania Członków Orląt był jednak wybór nowego Prezesa Zarządu ŁKS "Orlęta Łuków". Po opadnięciu emocji, delegaci zgłosili tylko jedną kandydaturę - Ryszarda Wałachowskiego - dotychczasowego Wiceprezesa ds. Sportowych Klubu. Nazwisko to zaproponował Przemysław Wereszczyński. Związany z zapasami działacz wybrany został 59 głosami "za", przy 6 głosach wstrzymujących i braku głosów przeciwnych. Oznacza to, że Wałachowski pokieruje Orlętami Łuków przynajmniej do styczna 2019 roku, kiedy planowane jest kolejne Walne Zebranie Członków Klubu.

Obok wyboru nowego Prezesa członkowie Orląt Łuków uzupełnili też skład Zarządu klubu. Do obsadzenia były dwa miejsca, które zajęli Bogusław Smyk (43 głosy "za") oraz Arkadiusz Pogonowski (29 głosów "za"). W obradach uczestniczyło 76 osób uprawnionych do głosowania, jednak nie wszyscy dotrwali do końca - pełnego emocji i argumentów - spotkania.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE