O krok od medalu

Autor: | Zdjęcie: Robert Dołęga

O krok od medalu - Zdjęcie główne

SportW miniony weekend w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów. W imprezie tej wystąpiło trzech reprezentantów ŁKS Orlęta Łuków.

Bliski wywalczenia medalu w kategorii wagowej 81 kg był Łukasz Boncik, który w rwaniu zaliczył 129 kg, zdobywając "mały" brązowy medal za ten bój. W podrzucie zaś w ostatniej próbie, starszy z rodu Boncików podniósł 155 kg, lecz sędziowie nie zaliczyli tej próby stosunkiem głosów 2:1.

Zdaniem trenera Roberta Dołęgi decyzja sędziów była co najmniej dyskusyjna, ponieważ zawodnik zakończył podrzut z wynikiem 149 kg, co dało ostatecznie w dwuboju 278 kg i czwarte miejsce w zawodach. Gdyby próba była zaliczona, reprezentant Orląt Łuków mógłby wywalczyć nawet srebrny medal.

W tej samej kategorii wagowej z wynikiem 201 kg w druboju (89 + 112 kg) 14. miejsce zajął Jakub Sadło. W najcięższej kategorii wagowej wystąpił trzeci reprezentant łukowskich Orląt - Bartłomiej Bajora - który wywalczył 7 miejsce. Zawodnik ten „wyrwał” 96 kg i podrzucił 116 kg.

Dzięki tym wynikom zawodnicy ŁKS Orlęta Łuków wywalczyli 14 pkt. we współzawodnictwie dzieci i młodzieży. Pełne wyniki zawodów dostępne są POD TYM ADRESEM.