O krok od medalu

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

O krok od medalu - Zdjęcie główne

SportUdany występ w Halowych Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce zaliczyła uczennica Zespołu Szkół w Adamowie, Aleksandra Dzido. Startując w skoku wzwyż zajęła ona IV miejsce.

Za nami halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce, które w ostatni weekend odbywały się w Toruniu. Na zawodach zaprezentowała się uczennica Zespołu Szkół w Adamowie Aleksandra Dzido, która w konkurencji skoku wzwyż zajęła czwarte miejsce, osiągając przy tym rekord życiowy 163 cm.

- W finale uczestniczyło 16 najlepszych drużyn, co tylko podkreśla rangę osiągnięcia. Po wywalczeniu Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w końcówce stycznia br. przyszedł czas na ogólnopolski czempionat z udziałem Oli - mówi trener zawodniczki Dariusz Dzido.

Osiągnięty wynik - choć o krok od medalu - jest najwyższym dotychczasowym sukcesem zawodniczki w zawodach mistrzowskich. Latem 2017 roku Ola na finałach Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych U18 w Warszawie wywalczyła 5 miejsce. We wrześniu zeszłego roku w barwach AZS UMCS Lublin, wygrała natomiast konkurencję skoku wzwyż podczas Superligi drużynowych mistrzostw Polski U20.

- Każdy, najmniejszy nawet krok prowadzi Olę na podium Mistrzostw Polski - nie kryje dumy z osiągnięć zawodniczki jej trener.