Reklama

Nowe władze Klubu Olimpijczyka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Nowe władze Klubu Olimpijczyka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej zwołał pod koniec lutego Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zebranie Członków Klubu. Oprócz wyboru władz stowarzyszenia, zadecydowano w którą stronę będzie zmierzał klub zrzeszający m.in. sztangistów i adeptów sztuk walki.

Jak relacjonuje radny miejski Robert Dołęga - jednocześnie inicjator powołania do życia Klubu Olimpijczyka - w zebraniu 21 lutego udział wzięło 17 z 25 członków stowarzyszenia. Ustępujący zarząd zyskał absolutorium, a na funkcję prezesa ponownie został wybrany łukowski olimpijczyk. Wyboru Dołęgi na to stanowisko dokonano jednogłośnie, zaś w nowym zarządzie znaleźli się też Jacek Kęzik (wiceprezes stowarzyszenia), Daniel Dołęga (sekretarz), Wojciech Bondarczuk i Andrzej Łukowski (członkowie zarządu).

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ponad 4 lata temu zechcieli zakładać nasz Klub i w nim nadal są. Dziękuję ustępującemu Zarządowi: Marcie Warpas, Jackowi Kęzikowi, Januszowi Lisiewskiemu i Pawłowi Głowackiemu za trud włożony w funkcjonowanie naszego stowarzyszenia - mówi Robert Dołęga.

Członkowie Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej dokonali także podczas walnego zebrania zmiany statutu. Ten został 7 marca zatwierdzono przez sąd i wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego. Po co dokonano zmian? Te stary-nowy prezes stowarzyszenia.

- Mamy bardzo ambitne plany, chcemy pod szyldem "Olimpijczyk Łuków" szkolić dzieci i młodzież w podnoszeniu ciężarów, sztukach walki, a w niedalekiej przyszłości w piłce siatkowej. Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych członków, czyli Andrzeja Łukowskiego i Jacka Kęzika postanowiliśmy pomagać też osobom niepełnosprawnym - mówi R. Dołęga.

Trener podnoszenia ciężarów podkreśla, że jak na razie w stowarzyszeniu wszystko jest na dobrej drodze. Klub ma uporządkowane finanse, a zeszły rok zakończył na małym plusie. Niedawno pojawiła się też informacja, że stowarzyszenie dostanie wsparcie z Powiatu Łukowskiego w ramach konkursu ofert na realizację zadań w zakresie wspierania kultury fizycznej i sportu. Pieniądze (8 tys. zł) mają być przeznaczone m.in. na organizację zawodów sportowych.

- Otrzymujemy już pierwsze dotacje. Złożyliśmy swój wniosek o wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu „KLUB” - dodaje Robert Dołęga, który został niedawno wyznaczony na wiceprzewodniczącego Wojewódzkiej Rady Sportu w Lublinie.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE