Niwa - Unia. Hat-trick "Gibona", dublet "Borysa, gole "Gąski" i "Tymka"

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Niwa - Unia. Hat-trick "Gibona", dublet "Borysa, gole "Gąski" i "Tymka" - Zdjęcie główne

SportZnamy ostatniego półfinalistę Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Dzisiaj zespół z Klasy A - Niwa Łomazy zmierzył się z przedstawcielem Klasy Okręgowej - Unią Krzywda.

Kibice obejrzeli aż siedem goli. Zaczęło się idealnie dla podopiecznych Czesława Lewkowicza. Niwa po nieco ponad kwadransie prowadziła różnicą dwóch goli po strzałach Tymoteusza Lewkowicza i Łukasza Borysiuka. Przyjezdni dołali szybko się otrząsnąć i jeszcze przed przerwą potrafili wyrównać.

Początek drugiej połowy? Podopieczni Zbigniewa Lamka zdobyli dwie bramki w ciągu 120 sekund. Przy stanie 2:4 miejcowi zdołali zmniejszyć straty po drugim golu "Borysa". Dla Unii hat-tricka skompletował Arkadiusz Białach. Jedno trafienie dorzucił Dawid Rosłoń.

Zespół z Krzywdy wywalczył awans do półfinału. W nim 5 kwietnia o godz. 16:30 rozpocznie bój z trzecioligowymi Orlętami Radzyń Podlaski. W drugim spotkaniu Huragan Międzyrzec Podlaski zmierzy się z Podlasiem Biała Podlaska.

Niwa Łomazy - Unia Krzywda 3:4 (2:2)
Bramki: Lewkowicz 10', Borysiuk 17', 71' - A. Białach 22', 46', 47', Rosłoń 41'.

Jeszcze dzisiaj spora galeria zdjęć z meczu oraz kibiców autorstwa niezawodnego Gerarda Maksymiuka.