Najlepsi sztangiści rywalizowali w Łukowie. Dwa medale dla Orląt

Autor: | Zdjęcie: Polski Związek Podnoszenia Ciężarów

Najlepsi sztangiści rywalizowali w Łukowie. Dwa medale dla Orląt - Zdjęcie główne

SportZa nami trzydniowa rywalizacja sztangistów w ramach Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów. Zawody odbywały się przez weekend w hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Łukowie.

Dwa medale wywalczyli ciężarowcy ŁKS Orlęta Łuków w ramach odbywających się w naszym mieście Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów. W piątek złoto w kategorii do 105 kg zdobył Marcin Izdebski, a dzień później sukces osiągnął drugi reprezentant „żółto-czerwonych” Łukasz Boncik. Zdobył on brązowy medal w kategorii 77 kg.

Boncik rywalizację w kategorii 77 kg ukończył na trzecim miejscu, ustępując jedynie Kacprowi Badziągowskiemu (MGLKS Tarpan Mrocza) i Łukaszowi Łęgowskiemu (Zawisza Bydgoszcz). Łukowianin osiągnął łączny wynik  274 kg w dwuboju (126 w rwaniu i 148 w podrzucie), przegrywając o 11 kg drugie miejsce i 30 kg miejsce pierwsze. W kategorii tej startował też inny reprezentant łukowskich Orląt, Mateusz Karwowski, który z wynikiem 201 kg w dwuboju zawody ukończył na 13 miejscu.

Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów U-20 Łuków 2017 zorganizowane zostały przez Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej. Trwały one od 28 do 30 kwietnia w hali sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Gimnazjum nr 2. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. Burmistrz Miasta Łuków i Marszałek Województwa Lubelskiego. W zawodach wystartowali zawodnicy z prawie 60 klubów. Obecny był również niedawno wybrany prezes Polskiego Związki Podnoszenia Ciężarów Mariusz Jędra.

Szczegółowe wyniki zawodów są dostępna POD TYM ADRESEM.