Mistrzowscy bokserzy z Łukowa

Autor: | Zdjęcie: Zenon Pawlikowski

Mistrzowscy bokserzy z Łukowa - Zdjęcie główne

SportCztery złote medale zdobyli reprezentujący ŁKS Orlęta Łuków bokserzy na mistrzostwach w Lublinie. W ręce \"żółto-czerwonych\" wpadły też krążki innego kruszcu.

Pod koniec zeszłego tygodnia, 12 i 13 maja w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego w boksie. W zawodach wystartowali podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący sekcję pięściarską ŁKS „Orlęta” Łuków. Wśród „żółto-czerwonych” najlepiej wypadli Marta Pawlikowska (kadet 46 kg), Bartosz Szczerba (kadet 50 kg), Karolina Górka (kadet 57 kg) i Bartosz Chromiński (kadet +80 kg), którzy wywalczyli złote medale i zdobyli jednocześnie tytuł Mistrza Okręgu Lubelskiego. Awansowali oni również bezpośrednio do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Medale zdobywali też inni zawodnicy z Łukowa. Drugie miejsce w w kategorii kadetów 70 kg wywalczył Maciej Mościcki, zaś na najniższym stopniu podium uplasowali się Maksymilian Królik (kadet 66 kg) i Kamil Szczygielski (kadet 70 kg).

Boks nie jest nowym wyzwaniem dla podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego, którzy startują w zawodach w tej dyscyplinie już od 2011 roku. Dotychczas największe sukcesy wśród łukowskich pięściarzy odnosiła Anna Maksim (wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski seniorów), która w tym roku zakończyła swoją karierę w boksie.