Medale na Ukrainie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportSiedem zawodniczek z powiatu łukowskiego wystąpiło w zapaśniczych zawodach na Ukrainie. Między 14 a 17 lutego w ukraińskim Klesowie rozegrane zostały Mistrzostwa zachodniej Ukrainy młodziczek.

Do reprezentacji Województwa Lubelskiego trenerzy Dariusz Kucharski (Chełm) i Ryszard Wałachowski (Łuków) powołali 12 zawodniczek. Szóstkę z nich stanowiły reprezentantki GKS Armaty Stoczek Łukowski, a jedna osoba – Klaudia Karwowska, reprezentowała klub UKS Zalesie. Jak informuje R. Wałachowski, wszystkie nasze dziewczęta przebiły się do strefy medalowej.

Zwycięstwo odniosły Monika Dadas (Chełm) w kategorii wagowej 46 kg oraz Wiktoria Kamela (Wierzbica) w kat. 50 kg. Drugie miejsce w zawodach w kategorii 54 kg wywalczyła Dagmara Branicka z Chełma. Miejsce niżej zajęła natomiast Klaudia Karwowska z UKS Zalesie. W tej samej kategorii na piątym miejscu uplasowała się Agata Kazanecka ze stoczkowskich Armat.

W ukraińskich zawodach na trzecim miejscu na podium w kategorii wagowej 46 kg stanęła występująca na co dzień w WLKS Siedlce, a reprezentująca gościnnie barwy GKS Armaty Stoczek Łukowski Klaudia Podgorzak. Kolejne wyniki to piąte miejsca uzyskane przez zawodniczki klubu ze Stoczka: Alicję Matuszewską (kat. 33 kg), Julię Dudek (kat. 36 kg), a także Urszulę Pogonowską i Katarzynę Stosio (obydwie kat. 42 kg).

Stawkę uzupełniły Weronika Podolak (Chełm, V miejsce w kat. 62 kg) oraz Nicola Skórska (Włodawa, III miejsce w kat. 58 kg).

Informację o zawodach otrzymaliśmy od Ryszarda Wałachowskiego.