Reklama

Mecenas z Łukowa Mistrzem Polski Prawników w szachach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Szachpol Łuków

Mecenas z Łukowa Mistrzem Polski Prawników w szachach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Piotr Piwowarczyk z Łukowa został Mistrzem Polski Prawników w szachach. Mistrzostwa w ?królewskiej grze? odbywały się na początku stycznia w Kazimierzu Dolnym.

W ramach Mistrzostw rozegrano łącznie dwa turnieje: w szachach błyskawicznych i szachach szybkich. Ostatniego dnia została rozegrana konkurencja dodatkowa, którą była symultana szachowa z Mistrzem Krajowym. We wszystkich imprezach uczestniczyło łącznie około 80 osób, w tym lekarze, radcowie prawni, adwokaci, sędziowie, notariusze, komornik i członkowie ich rodzin z różnych stron Polski.

Duży sukces odnieśli przedstawiciele Stowarzyszenia Szachistów Szachpol na rozgrywanych na początku stycznia Mistrzostwach Polski w szachach. Tegorocznym Mistrzem Polski Prawników został łukowianin Piotr Piwowarczyk, który zdobył cztery złote medale - trzy w klasyfikacji indywidualnej oraz jeden w klasyfikacji drużynowej. Mecenas został jednocześnie Mistrzem Prawników w Szachach Szybkich oraz Błyskawicznych, uzyskał też pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej prawników. Równolegle do „dorosłych” rozgrywek, toczone były potyczki szachowe w kategorii Młody Mistrz. W tym przypadku dwa najlepsze miejsca na podium zajęli łukowianie: Piotr Piwowarczyk Jr oraz Julia Piwowarczyk. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody i puchary ufundowane przez organizatorów i sponsorów mistrzostw.

Na kończącej zawody gali pojawili się też goście, m.in. szef Polskiego Związku Szachowego Adam Dzwonkowski, przedstawiciele Okręgowej Izby Radców Prawnych, Lubelskiej Izby Lekarskiej czy Tomasz Delega, członek PKOL i stały delegat Polski do Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE). Natomiast poziom sportowy zawodów był w tym roku jeszcze wyższy niż w latach poprzednich. Gracze z Łukowa odnieśli na nich po raz kolejny duży sukces.

IV Ogólnopolskich Mistrzostw Lekarzy i Prawników (klasyfikacja OPEN):

 1. Paweł Dziubiński 16 pkt, Lublin
 2. Piotr Piwowarczyk 16 pkt, OIRP Warszawa
 3. Michał Adamski 14 pkt, WIL Poznań

Młody Mistrz:
 1. Piotr Piwowarczyk Jr, OIRP Warszawa
 2. Julia Piwowarczyk, OIRP Warszawa
 3. Jan Taracha, LIL Lublin
 4. Tymoteusz Kolankiewicz, PIA Gdańsk

Klasyfikacja Drużynowa:
 1. OIRP Warszawa
 2. WIL Poznań
 3. LIL Lublin

III Mistrzostwa Polski Prawników w szachach (klasyfikacja generalna):
 1. Piotr Piwowarczyk, OIRP Warszawa
 2. Mariusz Kopeć, Komornik Jelenia Góra
 3. Michał Parzydeł, OIRP Warszawa

III Mistrzostwa Polski Lekarzy w szachach (klasyfikacja generalna):
 1. Michał Adamski, WIL Poznań
 2. Tadeusz Taracha, LIL Lublin
 3. Jarosław Grochowski, LIL Lublin

IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Lekarzy i Prawników w szachach odbywały się między 5 i 7 stycznia w Kazimierzu Dolnym. Zorganizowali je przedstawiciele Stowarzyszenia Szachistów Szachpol w Łukowie, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie i Lubelska Izba Lekarska, przy współpracy Polskiego Związku Szachowego i Miasta Kazimierz Dolny oraz firm Feromedia i Giga Komputer.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE