Reklama

Marzenia noszą go po świecie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Marzenia noszą go po świecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Robert Celiński - uczestnik najtrudniejszego maratonu świata dziś przybył do uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie, by podzielić się z nimi pasją.

Fundacja Cegiełkowo, w ramach akcji „Trenuj Zdrowo Owocowo”, zaprosiła około 80 uczniów klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie do wzięcia udziału w spotkaniu z niesamowitym człowiekiem. Robert Celiński – uczestnik najtrudniejszego maratonu świata Tenzing Hillary Everest Maraton – pokazał uczniom jak biegać, by ich wysiłek był bardziej efektywny. Przyjechał do naszego miasta także po to, by zarazić młodzież pasją. Choć sam kocha bieganie i jemu poświęca swój czas, opowiadał o pasji w ogóle.   

Warto mieć pasję i pokazywać ją szczególnie młodym ludziom. Pasja pomaga realizować marzenia, kształtować człowieka. Dzięki pasji poznajemy świat. Wyruszamy najpierw poza granice naszego województwa, potem kraju, Europy. Ja uprawiam sport dzięki wsparciu Lotto Extreme, która współpracuje ze sportowcami. Wspiera mnie także Fundacja Cegiełkowo – powiedział R. Celiński.   

Podczas dzisiejszego spotkania uczniowie trenowali z maratończykiem. Dowiedzieli się od niego m.in. jak biegać, by ich wysiłek był bardziej efektywny i dlaczego w ogóle warto uprawiać sport.   

Już w kwietniu pan Robert wyrusza w Himalaje. Będzie przyzwyczajał swój organizm do wysiłku, który go czeka podczas kolejnego maratonu. W tym roku celem jest podium. Choć wzięcie udziału w maratonie na dachu świata jest nie lada wyzwaniem, Robert Celiński planuje kolejny ekstremalny wyczyn. W przyszłym roku, wiosną, chce wziąć udział w projekcie Sahara.   

Przebiegnę maraton na największej pustyni świata. Cały wyścig na Saharze będzie trwał sześć dni. Na razie jestem na etapie zbierania środków na ten cel. Powoli i konsekwentnie realizuję swoje marzenia. Najpierw maraton w wysokich górach, później bieg przez pustynię, a w przyszłości może bieg Doliną Śmierci w Kaliforni – mówi o swoich planach sportowiec.   

Podczas spotkania uczniowie poznali prawidłową technikę biegania, dowiedzieli się dlaczego lepiej jest aktywnie spędzać wolny czas, nie marnując go na siedzenie przed wszelkiego rodzaju monitorami. Każdy uczestnik spotkania otrzymał od Fundacji Cegiełkowo sok, by młodzież pamiętała o zdrowym odżywianiu.      

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE