Markiewicz ze złotem. Nowosielski wicemistrzem. Olimpijczyk już drugi

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

SportW pierwszy weekend września w Hrubieszowie odbył się XVII Międzynarodowy Turniej EURO-BUG i IV Memoriał Andrzeja Greszety w podnoszeniu ciężarów.

W imprezie wystąpiła trójka reprezentantów Olimpijczyka Łuków: Oliwia Markiewicz, Kacper Nowosielski i debiutant Kirill Donskoj - uchodźca z Ukrainy, który pierwsze kroki w podnoszeniu ciężarów rozpoczął w Łukowie pod okiem swojego nauczyciela ze Szkoły Podstawowej nr 5 Roberta Dołęgi. Złoty medal w kat. 45 kg wywalczyła Oliwia Markiewicz. Kacper Nowosielski zajął drugie miejsce w kat. do 73 kg, zaś Kirill Donskoj uplasował się na siódmej pozycji w kat. 55 kg.

Przy okazji tych imprez odbyła się także trzecia runda Wojewódzkiej Ligi Juniorów. Zawody wygrał zespół Wisły Puławy, o 17,3 pkt. wyprzedzając Olimpijczyka Łuków. Na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek zespół z Łukowa awansował na drugie miejsce w klasyfikacji łącznej. Na prowadzeniu znajduje się Agros Zamość.