Reklama

Marcin Izdebski siódmym sztangistą Europy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook

Marcin Izdebski siódmym sztangistą Europy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport VII miejsce w zakończonych niedawno Mistrzostwach Europy Juniorów w podnoszeniu ciężarów uzyskał reprezentujący barwy Orląt Łuków Marcin Izdebski. W dwuboju uzyskał on wynik 338 kg.

22 października zakończyły się organizowane w Albanii Mistrzostwa Europy Juniorów w podnoszeniu ciężarów. Jednym ze startujących był zawodnik ŁKS Orlęta Łuków Marcin Izdebski, który rywalizował w nowej dla siebie kategorii wagowej - 105 kg. Popularny „Cinek” - mimo iż miał przed sobą trudne zadanie - mistrzostwa ukończył na bardzo dobrym 7. miejscu. W rwaniu Marcin Izdebski pobił swój rekord życiowy o 2 kg, uzyskując kolejno wyniki 150, 155 oraz 158 kg. W podrzucie zaliczył tylko jedną próbę o ciężarze 180 kg.

Jak informuje trener zawodnika Robert Dołęga, łączna nota 338 kg w dwuboju i siódme miejsce jego podopiecznego na mistrzostwach starego kontynentu to jedynie przedsmak tego, co zawodnik może osiągnąć za rok.

Mistrzem Europy w podnoszeniu ciężarów w kat. 105 kg został Khetsuriani Dato z Gruzji wyrywając 173 kg i podrzucając 204 kg, co dało w dwuboju 377 kg. Srebrny medal powędrował do Armenii, a wywalczył go Gasparyan Samuel z wynikiem 374 kg (167+207). Trzecie miejsce zajął drugi z Gruzinów Chkheidze Irakli (164 kg w rwaniu + 206 kg w podrzucie, 370 kg w dwuboju). Na Mistrzostwach Europy rywalizował też drugi z Polaków, Dariusz Różański, który ukończył zawody na 8 miejscu z wynikiem 326 kg w dwuboju.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE