Mamy osiem medali. Kondracka, Oponowicz i Daniluk mistrzami kraju! (zdjęcia)

Autor:

Sport W miniony weekend w Będzinie pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Seniorów, Juniorów i Kadetów. W zawodach rywalizowało ponad 1000 zawodników.

W turnieju wystartowało 12 podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujących KSW Łuków. Spisali się znakomicie. Zdobyli osiem medali, w tym trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe. W klasyfikacji drużynowej w kategorii kadetów w formule kick light łukowianie zajęli trzecie miejsce na 95 startujących klubów.

Mistrzami kraju zostali: Dominika Kondracka, Jakub Oponowicz i Bartosz Daniluk. Srebrne medale wywalczyli: Róża Zaniewicz, Kalina Zalewska i Maciej Oponowicz. Brązowe medale trafiły do Sebastiana Czerskiego i Maksymiliana Kondrackiego. Poza strefą medalową tym razem znaleźli się: Julia Kondracka, Borys Kaczorowski, Marcin Jandik i Mikołaj Prusinowski.

Walki odbywały się równocześnie na sześciu planszach i stały na bardzo wysokim poziomie. - W dotychczasowej historii polskiego kickboxingu to był największy ze względu na ilość startujących krajowy turniej. Nasz start zaliczamy do bardzo udanych. Zdobyliśmy aż 8 medali, stoczyliśmy ponad 30 walk, wszystkie pojedynki były bardzo emocjonujące. Wyjazd wspierany był przez burmistrza Łukowa w ramach realizacji zadania publicznego - mówi Zenon Pawlikowski, szkoleniowiec KSW Łuków.