Mało gościnne Armaty. Za nami mistrzostwa w zapasach

Autor: | Zdjęcie: GKS Armaty Stoczek Łukowski

Mało gościnne Armaty. Za nami mistrzostwa w zapasach - Zdjęcie główne

SportTydzień temu w Stoczku Łukowskim zorganizowane zostały Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodziczek i Dzieci w zapasach. W zawodach mało gościnna okazała się drużyna gospodarzy, wygrywając klasyfikację generalną.

Wojewódzkie mistrzostwa w zapasach co roku gromadzą w Stoczku Łukowskim najlepszych zapaśników z terenie Lubelszczyzny. Tym razem na matach Zespołu Szkół w Starych Kobiałkach rywalizowały 42 młode zapaśniczki. Dziewczęta walczyły w kategoriach wagowych od 32 do 67 kg. Zawody odbyły się w sobotę 18 listopada.

W klasyfikacji generalnej zwycięstwo w zawodach odniosła drużyna gospodarzy: GKS Armaty Stoczek Łukowski. Młodziczki z tego klubu zdobyły 9 medali i w „generalce” pokonały ekipy Suples Wierzbica i UKS Zalesie. Miejsca na podium zawodniczek z powiatu łukowskiego wyglądają następująco:

• III miejsce – Patrycja Piotrowska

Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodziczek i Dzieci w zapasach to wspólna inicjatywa klubu GKS Armaty Stoczek Łukowski i Gminy Stoczek Łukowski. Zawody wsparł Urząd Marszałkowski w Lublinie oraz Lubelski Związek Zapaśniczy. Nagrody zwyciężczyniom wręczali wiceprezes „Armat” Michał Świeczak i Ryszard Wałachowski, wiceprezes Lubelskiego Związku Zapaśniczego.