Łukowska "Jedynka" najlepsza w mini piłce ręcznej

Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Łukowska "Jedynka" najlepsza w mini piłce ręcznej - Zdjęcie główne

SportDziewczęca i chłopięca reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie zwyciężyła powiatowe zawody w mini piłce ręcznej w kategorii szkół podstawowych. Zawody przygotował 19 i 20 marca Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

Do finałowej rywalizacji wśród dziewcząt przystąpiły 4 drużyny: Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie, Szkoła Podstawowa w Zalesiu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie oraz Szkoła Podstawowa w Staninie. Zawody były rozgrywane system każdy z każdym, a zwycięzca awansował do finału rejonowego, który odbędzie się 29 marca w Białej Podlaskiej.

Zawody wygrały podopieczne Ewy Czerkas z łukowskiej „Jedynki”. Drugie miejsce zajęła reprezentacja SP nr 5 w Łukowie (opiekun Agnieszka Sapierzyńska), a podium uzupełniły uczennice z Zalesia (opiekun Grzegorz Rychta). Czwarte miejsce w turnieju zajęła SP ze Stanina (opiekun Joanna Smyk).

Natomiast wśród chłopców w finałach powiatu łukowskiego w mini piłce ręcznej wzięli udział również reprezentanci czterech drużyn - SP nr 1 w Łukowie, SP Zalesie, SP Stanin i SP Czerśl - którzy właśnie w takiej kolejności zakończyli rywalizację. Tu także najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 (opiekun Artur Paszkiewicz). Opiekunami byli też Paweł Grula (SP Zalesie), Bożena Skwarek (SP Stanin) i Anna Ciołek (SP Czerśl).