Reklama

Reklama

Łukowianie w Kadrze Narodowej w kickboxingu

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Pięcioro reprezentantów sekcji kickboxingu z Klubu Sportów Walki Łuków zostało powołanych do Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu.

Reklama

Do kadry Polski w formule full contact juniorów (walka ciągła w ringu w pełnym kontakcie) trener reprezentacji Włodzimierz Trzeciak powołał Martę Pawlikowską, Natalię Zarzycką, Bartosza Prusinowskiego i Macieja Mościckiego.


W kadrze pointfighting kadetów (walka przerywana) znalazła się Amelia Wasilewska. Trenerem tej kadry jest Emilia Szabłowska. 

W 2020 roku pomimo trudności związanych z pandemią  powołani do kadry łukowianie odnieśli szereg sukcesów. Marta Pawlikowska zdobyła srebrny medal Pucharu Świata w Dublinie i srebrny medal mistrzostw kraju, Natalia Zarzycka, Amelia Wasilewska i Maciej Mościcki zdobyli złote medale Mistrzostw Polski, a Bartosz Prusinowski zdobył srebrny medal w mistrzostwach kraju. Wszyscy zawodnicy są podopiecznymi trenera Zenona Pawlikowskiego. Juniorzy (Pawlikowska, Zarzycka, Prusinowski i Mościcki) są uczniami IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie, zaś kadetka Amelia Wasilewska uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie. 

Analizując  powołania naszych  zawodników do kadry narodowej nasuwa się wniosek, że aktualnie  trzon klubu KSW Łuków stanowią juniorzy czyli zawodnicy w wieku 17-18 lat, zaś ich specjalnością jest walka w ringu w formule full contact. Wszyscy łukowscy kadrowicze to wielokrotni medaliści mistrzostw kraju, każdy z nich trenuje kickboxing przynajmniej 5 lat. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE