Reklama

Łukowianie na Mistrzostwach Świata

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ryszard Wałachowski

Łukowianie na Mistrzostwach Świata - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Zapaśnicy - weterani kończą przygotowania przed Mistrzostwami Świata Weteranów w Zapasach. W tym tygodniu wyruszają do fińskiej miejscowości Sejnajoki.

Janusz Lisiewski i Tomasz Jaroszkiewicz to zawodnicy trenujący w łukowskich Orlętach. Kończą przygotowania przed startem w Mistrzostwach Świata Weteranów w Zapasach, by już od 22 do 25 września walczyć w fińskiej miejscowości Sejnajoki. Nasi zapaśnicy wystartują w stylu klasycznym. Dwa tygodniej później, tym razem w Wałbrzychu, powalczą w stylu wolnym. Obaj zawodnicy, przedstawiciele Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej, startują w kategorii wagowej do 85 kilogramów. Nie zmierzą się ze sobą, ponieważ rywalizują w różnych kategoriach wiekowych.

To już trzecie Mistrzostwa Świata, na których swoje umiejetności sportowe zaprezentuje dwójka łukowskich zapaśników. Zawody w Wałbrzychu będą dla Tomka Jaroszkiewicza debiutem w stylu wolnym.

Tegoroczne przygotowania były bardzo intensywne lecz wyjazd do Finlandii do ostatniego momentu był bardzo niepewny z powodu rezygnacji kluczowego dotychczas sponsora jakim były łukowskie zakłady mięsne.

Udało się dzięki wsparciu Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego, Starosty Łukowskiego i Burmistrza Miasta Łuków oraz łukowskim przedsiębiorcom – braciom Łukasik z firmy Overis, Andrzejowi Siujowi (Asmex) i Andrzejowi Dylakowi (Łukplast) - mówi Tomek Jaroszkiewicz.

Łukowskich weteranów do startu w mistrzostwach przygotowywali bracia Ryszard i Grzegorz Wałachowscy. Trzymamy kciuki i czekamy na medale.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE