Reklama

Reklama

ŁUKÓW: Tort z porzeczkami i borówkami na 45- Ośrodka Sportu i Rekreacji (GALERIA)

Opublikowano: czw, 2 lip 2020 07:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Historia i teraźniejszość ważnej dla miasta instytucji.

Reklama

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie został utworzony 1 lipca 1975 r.  z przekształcenia Powiatowego Ośrodka Sportu, Turystyki i Wypoczynku.

 

Powiatowy Ośrodek Sportu, Turystyki i Wypoczynku w Łukowie od początku swego istnienia zajął się propagowaniem sportu, turystyki i wypoczynku głównie na terenie Łukowa. W zarządzie miał też  Ośrodek Wypoczynkowy „Izydory” w Stoczku Łukowskim .

Pierwszymi działaniami Powiatowego Ośrodka Sportu, Turystyki i Wypoczynku była budowa Zalewu „Zimna Woda”, przy ul. Wypoczynkowej. Realizacja całej tej inwestycji odbywała się głównie w ramach czynu społecznego. W pierwszej kolejności została wybudowana droga dojazdowa, wydzielono teren na pole namiotowe i domki campingowe, zaplanowano budowę kawiarni i mola spacerowego.

W samym mieście natomiast zaplanowano powstanie wielofunkcyjnego ośrodka rekreacyjnego wzdłuż rzeki Krzna przy ul. Browarnej. W planach uwzględniono m.in. baseny, amfiteatr, place zabaw dla dzieci oraz boiska sportowe. Cały teren miał być odpowiednio zadrzewiony. Budowę, która miała toczyć się etapami rozpoczęto od zbudowania kompleksu basenów, które zostały oddane do użytku w 1975 r. Ciekawostka: na początku w basenach nie było filtrów i zabrudzoną wodę spuszczano do Krzny, następnie wypełniano basen ponownie czystą wodą z wodociągu.

W tym roku (1975) zakończono też prace przy budowie Zalewu Zimna Woda.Pierwszym dyrektorem Łukowskiego OSiR-u został Jerzy Sytykiewicz, w miarę zachodzących zmian politycznych i gospodarczych następowały też zmiany w kierownictwie OSiR. 16 marca 1978 r. dyrektorem został Julian Raczyński.

Kolejną zmianą było nadanie 12 stycznia 1988 r. Statutu, który ustalał zakres działania, systemy finansowania oraz zadania Ośrodka.

Siedzibą OSiR były pomieszczenia biurowe przy ul. Browarnej. Poza tym OSiR administrował: pływalnią letnią, kortami tenisowymi, boiskami wielofunkcyjnymi, kręgielnią, zalewem nad rzeką Krzną, zajazdem turystycznym „Zimna Woda” z obiektami towarzyszącymi, hangarem i warsztatem szkutniczym, boiskiem do piłki nożnej, domkami campingowymi, wypożyczalnią sprzętu sportowo-turystycznego.

 Julian Raczyński sprawował swoją funkcję do lipca 1992 r., kiedy to na stanowisko dyrektora powołano Stanisława Goławskiego. Stanisław Goławski został odwołany z funkcji 10 maja 1995 r..

Do czasu wyłonienia nowego dyrektora pełnienie obowiązków dyrektora powierzono Waldemarowi Zielińskiemu.24 lipca 1995 roku Zarząd Miasta powołał pełnomocnika  ds. restrukturyzacji OSiR Został nim Zbigniew Biaduń.  Dyrektorem Biaduń został 1 listopada. Funkcję tą z przerwami spowodowanymi chorobą pełnił do 8 listopada 2017 r.

W okresie nieobecności Zbigniewa Biadunia funkcję dyrektora pełniła: Alina Kaźmierczak i z-ca dyrektora Tomasz Tryboń.

Po śmierci Zbigniewa Biadunia funkcję dyrektorem został  pełniła Iwona Zakrzewska.

Od 1 stycznia 2018 r jest nim Marek Żurawski.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.