Łukovia w najlepszej 16-tce

Autor:

Łukovia w najlepszej 16-tce - Zdjęcie główne

Sport Po rozgrywkach ćwierćfinałowych, które odbyły się w Łukowie, zawodniczki SPR Łukovii Łuków pojechały do Kielc walczyć o finał.

Od 8 do 10 kwietnia w Łukowie rozgrywane były mecze ćwierćfinałowe Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Prezesa ZPRP Dziewcząt. Wówczas łukowska drużyna wygrała z SPR Olkusz i jedną bramką przegrała z Koroną Handball Kielce. Rozgrywki te dały naszym szczypiornistom awans do półfinałów.

Od 22 do 24 kwietnia w Kielcach o awans do finałów walczyły mistrzowskie zespoły:

SPR Łukovia Łuków - mistrz województwa lubelskiego,
SKF Sprinter - wicemistrz województwa lubelskiego,
Korona Handball Kielce - mistrz województwa świętokrzyskiego,
UKS Wilczyska - mistrz województwa małopolskiego.

Niestety łukowiankom nie udało się wywalczyć awansu, w którym zagra 8 najlepszych drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej. Awans wywalczyły zespoły z Kielc i Lublina.

Gdyby nie pech, który wyeliminował z gry przed pierwszym meczem dwie podstawowe zawodniczki awans mógłby być w zasięgu ręki. Zawodniczkom łukowskim i tak należą się wielkie brawa za awans do najlepszej 16-stki zespołów w Polsce w kategorii dziewcząt (rocznik 2003/2004) – powiedział Ireneusz Wierzbicki Prezes SPR Łukovia Łuków.

Zespół SPR Łukovia Łuków wystąpił w składzie: Alikowska Weronika, Biernacka Urszula, Ciężka Aleksandra, Frąc Weronika, Kalińska Natalia, Kasprzak Patrycja, Mazur Weronika, Mokicka Natalia, Piesio Paula, Rosa Kinga, Sosnowska Wiktoria, Sulej Maja, Tomasiewicz Martyna, Trochimowska Maja, Wasak Paula, Zarzycka Marta. Trenerem zespołu jest Ewa Mrozowska.