Łukovia Cup za nami

Autor: | Zdjęcie: Sport.Lukow.pl

Łukovia Cup za nami - Zdjęcie główne

SportKMKS Kraśnik wygrał odbywający się w weekend w Łukowie turniej piłki ręcznej Łukovia Cup. Rozgrywki toczyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2.

Dziesięć drużyn wzięło udział w XVIII Turnieju Piłki Ręcznej Łukovia Cup, który odbył się w Łukowie między 22 i 24 września. W hali sportowej przy ul. Cieszkowizna rywalizowały piłkarki z rocznika 2003/2004 z Warszawy, Lublina, Siemiatycz, Kraśnika oraz Końskich. Obecna była też drużyna województwa lubelskiego oraz dwie ekipy gospodarzy - SPR Łukovia.

Pierwsze miejsce zdobył jeden z faworytów zawodów - KMKS Kraśnik, pokonując w finale SPR Łukovia I Łuków 14:11. Trzecie miejsce na podium wywalczyły natomiast zawodniczki UKPR Agrykola Warszawa. Tytuł MVP (najlepszej zawodniczki turnieju) wywalczyła Zofia Strzałkowska (UKPR Agrykola Warszawa), najlepiej punktującą zawodniczką okazała się Weronika Janczarek ze zwycięskiej drużyny KMKS Kraśnik, zaś tytuł najlepszej bramkarki zawodów powędrował do piłkarki gospodarzy - Pauli Wasak z SPR Łukovia I Łuków.

Za udział w zawodach wręczono też nagrody specjalne. Otrzymały je Karolina Adamczyk (UKS Varsovia Warszawa), Yulia Maksymeiko (Rowno, Ukraina) i Martyna Wasilewska (SPR Łukovia II Łuków). Wyróżniono też dziewczęta tworzące najlepszą siódemkę turnieju. Wyróżnienia podziękowały do Kamili Kuśmierczyk (KMKS Kraśnik), Weroniki Frąc (SPR Łukovia I Łuków), Marii Lenart (Kadra Lubelska 2004), Mashy Pagoda (Rowno, Ukraina), Julii Łukasiak (UKS Dwójka Lublin), Gabrieli Oksztol (UKS Kangur Siemiatycze) oraz Martyny Sara (UKS Olimpia Końskie).