ŁKS Łazy - Orlęta Łuków 1:5

Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

ŁKS Łazy - Orlęta Łuków 1:5 - Zdjęcie główne

SportWysokie zwycięstwo odniosły w niedzielę łukowskie Orlęta. Piłkarze występujący w lidze okręgowej pokonali na wyjeździe drużynę ŁKS Łazy 5:1.

Za nami 8 kolejek piłkarskiej ligi okręgowej. Bardzo dobrze w rozgrywkach radzi sobie drużyna Orląt Łuków, która piastuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Roberta Różańskiego w obecnym sezonie nie doznali jeszcze porażki i są najbardziej bramkostrzelną drużyną w lidze. Tracą też bardzo mało goli.

Z pewnością statystyki łukowskich Orląt wyśrubowane zostały dzięki niedzielnym derbom z ekipą ŁKS Łazy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:5 dla drużyny z Łukowa i stało na wysokim poziomie przez 90 minut. Już w pierwszej minucie Orlęta wyszły na prowadzenie za sprawą gola Sebastiana Matuszewskiego. Dalej gole strzelali Sebastian Sowisz (28 i 30 minuta), Mateusz Wysokiński (66’) oraz Piotr Fortuna (89’). Honorowe trafienie dla gospodarzy z Łazów zanotował Michał Purzycki w doliczonym czasie gry.

Po 8 kolejkach ligi okręgowej BOZPN, drużyna Orląt Łuków zajmuje 1 miejsce w tabeli, mając w dorobku 22 punkty. Rywale z Łazów zajmują 7 miejsce (12 pkt.). Inne ekipy z powiatu Łukowskiego widnieją w tabeli jeszcze niżej. Na ósmym miejscu sklasyfikowany jest Kujawiak Stanin (10 pkt.), na dziewiątym Olimpia Okrzeja (9 pkt.), a tabelę zamyka Bizon Jeleniec z zerowym dorobkiem na koncie.