Ekipa Olimpijczyka Łuków wywalczyła w Ciechanowie dwa tytuły wicemistrzowskie oraz dwie czwarte lokaty

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Owocny start podczas Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek do lat 15 w podnoszeniu ciężarów ma za sobą sześcioro przedstawicieli Olimpijczyka Łuków.

Występ okazał się sukcesem podopiecznych Roberta Dołęgi - trenera i założyciela klubu. Julia Linkiewicz obroniła tytuł wicemistrzyni Polski wywalczony sprzed roku w kategorii wagowej do 64 kg. W Ciechanowie uzyskała 130 kg w dwuboju (58 kg w rwaniu i 72 kg w podrzucie). Julka odebrała dwa małe srebrne medale za boje. Mistrzynią została Daria Mlotkowska (Mazovia Ciechanów) - 141 kg.

14-letnia Andżelika Młynarczyk sięgnęła po swój pierwszy medal mistrzostw Polski, zdobywając także srebro, ale w kat. do 49 kg. Zawodniczka Olimpijczyka uzbierała 123 kg (53 kg w rwaniu i 70 kg w podrzucie). Młynarczyk odebrała również dwa srebrne krążki za poszczególne boje. Triumfowała Marina Nowak (Tarpan Mrocza) - 131 kg. Obydwie nasze zawodniczki są w kadrze Polski juniorek młodszych.

W kat. 55 kg Błażej Borkowski był czwarty - 138 kg (63 kg + 75 kg), zaś Piotr Zachoszcz w tej samej grupie piąty - 132 kg (57 kg + 75 kg). Tuż za podium w kat. 45 kg wywalczyła Oliwia Markiewicz - 85 kg (37 kg + 48 kg). Debiutantka Patrycja Domańska w kat. 59 kg uplasowała się na 13. miejscu.

Wymienione zawody są zaliczane do współzawodnictwa dzieci i młodzieży klasyfikacji, którą prowadzi ministerstwo odpowiedzialne za sport, mając na celu ocenę poziomu szkolenia w danym klubie. W tym zestawieniu Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej ma już 30 punktów. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Powiatu Łukowskiego i firm: Overis, Agro-Top i Żwirkop.

Andżelika piąta

W kategorii open, czyli bez podziału na kategorie wagowe Andżelika Młynarczyk zajęła piąte miejsce.

Sukces łukowian

W klasyfikacji klubowej Olimpijczyk zajął czwarte miejsce w Polsce na 61 startujących klubów. To wielkie osiągnięcie, tym bardziej, że Olimpijczyk Łuków dopiero od trzech lat szkoli młodzież w podnoszeniu ciężarów.