Liga Kół „ruszyła”

Autor: | Zdjęcie: Jarosław Domiańczyk

Liga Kół „ruszyła” - Zdjęcie główne

Sport W ostatni weekend 16-17 kwietnia nad łukowskim zalewem Zimna Woda zorganizowano inauguracyjne zawody Spławikowej Ligi Kół Okręgu Lubelskiego. Był to jednocześnie memoriał Konstantego Wasilewskiego - współzałożyciela i wieloletniego Prezesa Koła PZW Łuków Miasto.

Przez dwa dni 30 seniorów oraz 6 juniorów wałczyło w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej. Wystartowały osoby m.in. z Lublina, Bork, Kocka, Rogóźna, Świdnika oraz Łukowa. Całość zorganizowali wędkarze skupieni wokół koła Polskiego Związku Wędkarskiego Łuków Miasto.

Po dwudniowej rywalizacji I miejsce wśród seniorów zdobył Sławomir Juć (Świdnik WSK, 10 740 gram złowionych ryb). Tuż za nim uplasowali się Mateusz Wciseł (OSW Rogóżno, 10 360 gram złowionych ryb) oraz Sławomir Witek (Leszcz Kock, 8720 gram złowionych ryb).

Reprezentanci Łukowa w klasyfikacji seniorów otarli się o podium. Najlepszy z łukowian Mariusz Staniak zdobył IV miejsce. Tuż za nim uplasował się Dariusz Bober - 5. miejsce oraz Tomasz Nieścior – 10. miejsce. Pozostali zawodnicy uplasowali się w drugiej i trzeciej dziesiątce.

Wśród juniorów zawody wygrał Mateusz Jeremek z klubu Świdnik WSK, łowiąc 5760 gram ryb. II miejsce zdobył Przemysław Kojtych (Barrakuda Lublin, 6410 gram złowionych ryb), a III miejsce Piotr Knap (Lin-Czuby, 4470 gram złowionych ryb). Zawodnik gospodarzy Michał Wasilewski z koła PZW Łuków Miasto uplasował się na VI pozycji.

Zwycięstwo łukowscy wędkarze odnieśli natomiast w klasyfikacji drużynowej. Zawodnicy PZW Łuków Miasto w składzie Dariusz Bober, Janusz Tchorzewski, Tomasz Zienkiewicz i Mariusz Staniak zdobyli łącznie 20 punktów sektorowych i złowili 22 570 gramy ryb. Wynik ten pozwolił uplasować się na najwyższym stopniu podium. Za drużyną z Łukowa uplasowali się reprezentanci klubu OSW Rogóźno (20 punktów sektorowych i 23 370 gramy złowionych ryb), na III miejscu zawody zakończyła drużyna Świdnik WSK (21 punktów sektorowych i 22 860 gramy złowionych ryb).

Organizatorzy podczas zawodów zapewnili wyżywienie i nagrody oraz puchary dla najlepszych zawodników. Rozgrywki wsparły również władze Miasta Łuków, wędkarze z zaprzyjaźnionych klubów oraz Społeczna Straż Rybacka w Łukowie.