Reklama

Reklama

Lena Śledź oraz Lena Olender startowały w wielobojach

Opublikowano:
Autor:

Lena Śledź oraz Lena Olender startowały w wielobojach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Lena Śledź i Lena Olender jako pierwsze zawodniczki z Klubu Olimpijczyka wzięły udział w wielobojach atletycznych. Zawody odbyły się w Dobryszycach w ramach II rundy Wojewódzkiej Ligi w Wielobojach Atletycznych.

Reklama

To impreza, która odbywa się od wielu lat w różnych województwach i jest skierowana dla dzieci w wieku do 10 i 12 lat. Zadaniem jej jest stworzenie warunków do rywalizacji sportowej dla tych grup wiekowych, bo jak wiadomo w zawodach w podnoszeniu ciężarów można brać udział od 13 roku życia.

Wieloboje atletyczne składają się z kilku konkurencji m.in. lekkoatletycznych, gimnastycznych oraz z rwania i podrzutu. Najlepsze wyniki uzyskane przez zawodników w poszczególnych konkurencjach przeliczane są na punkty według tabel i suma punktów decyduje o zajętym miejscu. Ale w tym przypadku liczy się przede wszystkim udział w zawodach.

W Dobryszycach dzieci rywalizowały w rwaniu i podrzucie, gdzie w jednym podejściu trzykrotnie podnosiły gryf, a najlepsza próba (wykonanie techniczne) była oceniana przez sędziów w skali od 1 do 6.

Następnie zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w trójskoku obunóż, biegu wahadłowy 4x10 m., rzucie piłką lekarską, a na końcu podciągali się na drążku. Nasze reprezentantki mógłby wziąć udział w imprezie na zaproszenie trenera LKS Dobryszyce/LKS Omega Kleszczów PC Sebastiana Ołubka Sebastian Ołubek. Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu firmy OVERIS.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy