Reklama

Kulik: jest porozumienie z Dołęgą, będę kandydował, wzmocnienia pierwszego składu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Arkadiusz Pogonowski

Kulik: jest porozumienie z Dołęgą, będę kandydował, wzmocnienia pierwszego składu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Ponad trzy miesiące władze w największym łukowskim klubie sportowym pełni kurator. Jednymi z zadań Adama Kulika pełniącego tę funkcję było wyprostowanie sytuacji prawnych i finansowych oraz przygotowanie zebrania walnego członków stowarzyszenia, którego główną częścią będzie wybór nowych władz klubu.

Od kilku dni znana jest data walnego zebrania członków Łukowskiego Klubu Sportowego Orlęta Łuków. Ma odbyć się w piątek 17 lutego. Wtedy to zostaną wybrane nowe władze klubu i swój urząd przestanie pełnić kurator wyznaczony przez sąd. Nowy rok oraz zbliżające się walne były okazją do rozmowy z Adamem Kulikiem, obecnie kuratorem w Orlętach. 

Arkadiusz Pogonowski - Przed nami dwa ważne wydarzenia dla Orląt - przyznanie dotacji miejskiej w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz walne zebranie członków i wybór nowych władz. Klub stara się o 290 tysięcy złotych. Wystarczy na roczną działalność?
Adam Kulik - Mam świadomość, że wszędzie potrzebne są pieniądze, we wszystkich sportowych organizacjach, a pula jest ograniczona. Orlęta są największym klubem sportowym – rok do roku na zajęciach sportowych trenuje tutaj do 300 sportowców. Największą sekcją jest oczywiście piłka nożna, ale też jest siatkówka, boks, zapasy oraz podnoszenie ciężarów. Tą dużą liczbę zawodników w sumie prowadzi dziesięciu trenerów. Ważnym elementem jest wsparcie sponsorów. Najważniejsze jednak jest to, aby tymi częściami składowymi rocznego budżetu umiejętnie rozporządzać. Racjonalna polityka finansowa umożliwi spokojne funkcjonowanie w 2017 roku. 

- W ostatnim czasie kibice, i nie tylko, interesowali się starciem na linii Kulik-Dołęga. Czy doszliście Panowie do porozumienia?
- Na dzień dzisiejszy nasze stosunki się unormowały. Szanuję osiągnięcia sportowe i trenerskie Roberta, ale podkreślam - ja tylko chciałem uporządkować pewne sprawy w klubie. Robert Dołęga jest teraz na urlopie. Ustaliliśmy zmianę warunków zatrudnienia, zatem żadnych obaw dotyczących funkcjonowania sekcji podnoszenia ciężarów na dzień dzisiejszy nie ma. 

- Od kilku dni mamy się czym pochwalić jako łukowianie. Trener z Orląt został selekcjonerem kadry Polski. Wiadomym jest, że trzymamy kciuki za Roberta Dołęgę i sukcesy podopiecznych zarówno kadrowiczów, jak i naszych sztangistów. Co jednak wtedy, gdy Dołęga będzie na zgrupowaniu kadry, a z Orlętami będzie miał okres przygotowawczy lub zawody? Jest jakaś alternatywa, drugi trener?
- W czasie gdy Robert będzie pełnił obowiązki trenera kadry, sekcją ciężarowców zajmować się będzie trener związany umową wolontariacką. Prowadzę rozmowy z konkretnymi osobami, a wiadomym jest, że nam zależy na osobie z doświadczeniem, osiągnięciami oraz pasją sportową. Na razie tylko tyle mogę powiedzieć, mam nadzieję, że wszystko potoczy się pomyślnie i będziemy mieć dla kibiców miłą niespodziankę.

- Piłkarze przygotowują się do rundy wiosennej. Będą jakieś wzmocnienia pierwszej drużyny? I kto nie zagra na wiosnę?
- Mamy na dziś trzy osłabienia pierwszej drużyny. Z powodów kontuzji nie zagrają – Szymon Grzechnik oraz Mateusz Czwarno. Łukasz Ebert wraca do radzyńskich Orląt. Są też dobre wiadomości. Powraca do nas Jakub Bulak. Będzie grał chwalony przez trenerów Paweł Nurzyński oraz dobry zawodnik z zaleskiego Orła. Bardzo cieszy fakt, że poważne treningi wznowił Krzysztof Kierych i jest szansa, że wiosną zagra dla żółto-czerwonych.

- Kończąc rozmowę powróćmy do zebrania walnego w Orlętach. Czy Adam Kulik będzie ubiegał się o funkcję prezesa ŁKS Orlęta Łuków?
- Po raz pierwszy mówię to oficjalnie. 
Tak, będę kandydował do nowych władz łukowskich Orląt. 
- Dziękuję za rozmowę.

Najbliższe tygodnie będą kluczowe dla sytuacji w największym łukowskim klubie. O najistotniejszych sprawach w Orlętach
będziemy Państwa informować. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE