KSW Łuków triumfuje w Wołominie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport4 medale wywalczyli zawodnicy KSW Łuków na Mistrzostwach Polski w koreańskiej sztuce walski tang soo do, które odbywały się w weekend w Wołominie.

Pracowity weekend mają za sobą reprezentanci KSW Łuków, którzy w sobotę walczyli w słowackiej Bratysławie, a w niedzielę zdobywali medale w podwarszawskim Wołominie. Między 23 a 25 lutego w mieście tym odbyły się Mistrzostwa Polski tang soo do - koreańskiej sztuce walki, w których - ze względu na duże podobieństwo regulaminów walki w tang soo i kickboxingu - rywalizowała także ekipa z Łukowa.

Na zawodach najlepiej wypadła Kinga Komorowska, która zdobyła złoty medal w formule light contact w kategorii juniorów plus 64 kg. Nie zawiódł także Jakub Strzyżewski, który zdobył dwa srebrne medale (senior 72 kg w formule light contact i light kick). Ze srebrnym krążkiem wrócił Kamil Szczygielski, który występował w kategorii juniorów do 66 kg w formule light contact. Bardzo trudny pojedynek stoczyła Monika Olszewska (light contact, junior 64 kg), która w eliminacjach uległa Michael Meier z Częstochowy (wicemistrzyni świata w kickboxingu - Dublin 2016).

Opiekunem zawodników na mistrzostwach w Wołominie był łukowski instruktor kickboxingu Grzegorz Piotrowski, który na turnieju pełnił też funkcję sędziego planszowego. Trenerem w klubie jest też Zenon Pawlikowski, którzy przygotowywał zawodników do startu.