Kolejny sukces Jedynki Łuków

Autor: | Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie

Kolejny sukces Jedynki Łuków - Zdjęcie główne

SportZa nami silnie obsadzony turniej piłki ręcznej, w którym rywalizowali młodzi szczypiorniści z łukowskiej "Jedynki". Zawodnicy Janusza Rzymowskiego wywalczyli IV miejsce.

Między 20 a 22 kwietnia w Ciechanowie odbył się bardzo silnie obsadzony XXIV Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Ręcznej chłopców. W zawodach pod patronatem Honorowego Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce prof. Dr hab. Janusza Czerwińskiego rywalizowali szczypiorniści urodzeni w 2007 roku oraz młodsi.

Spory sukces na turnieju odnieśli zawodnicy łukowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 , którzy na 24 występujące w nim zespoły wywalczyli 4 miejsce. Niektórzy trenerzy i działacze stwierdzili, że ze względu na liczbę ekip i ich terytorialny zasięg były to nieoficjalne Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej (4 klasa szkoły podstawowej). W imprezie oprócz „naszych” uczestniczyły ekipy z Brodnicy, Bartoszyc, Białegostoku, Biłgoraja, Dąbrowy Białostockiej, Kętrzyna, Konina, Koszalina, Kielc, Ostrołęki, Ostrowa Wielkopolskiego, Płocka, Piotrkowa Trybunalskiego, Poznania, Rudy Śląskiej, Warszawy, Węgrowa i Ciechanowa.

W pierwszym spotkaniu grupowym szczypiorniści z Jedynki ulegli późniejszym zwycięzcom turnieju SP 23 Płock 14:18. W kolejnym meczu ekipa z Łukowa pokonała MKS Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 18:17, co dało awans do silniejszej grupy półfinałowej. W półfinałach nasi chłopcy wygrali z PGE VIVE Kielce 14:12, MKS Brodnicą 20:10 i UKS Kontrą Warszawa 19:15. W walce o wejście do ścisłego finału ulegli po zaciętej walce ekipie UKS 50 Białystok 18:19. W meczu o miejsce III w turnieju UKS Jedynka Łuków przegrała z UKS Niedźwiadek Węgrów 16:20.

Na pocieszenie w najlepszej piątce turnieju znalazło się dwóch zawodników z Łukowa: Michał Gryczka, który wywalczył tytuł króla strzelców z 60. bramkami na koncie oraz Maciej Warpas uznany za najlepszego bramkarza turnieju. Najlepszym zawodnikiem w drużynie został ponadto Bartosz Rybka.

Szczypiorniści UKS „Jedynka” Łuków występowali składzie: Mateusz Koper, Igor Grzelak, Alan Paskudzki, Filip Kuczyński, Paweł Kabat, Maciej Warpas, Jakub Paszkiewicz, Maciej Niebrzegowski, Michał Gryczka, Bartosz Rybka, Kacper Antoniak, Igor Kucharski, Michał Głębicki. Opiekunem drużyny był Janusz Rzymowski.