Kolejne medale zapaśniczek

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Kolejne medale zapaśniczek - Zdjęcie główne

Sport3 medale wywalczyły reprezentujące powiat łukowski zapaśniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski i UKS Zalesie w trakcie weekendowych zawodów w Czarnym Borze w woj. dolnośląskim. W rywalizacji wzięło udział 60 klubów z 14 państw Europy.

Złoty medal w kategorii 66 kg wywalczyła Natalia Kryjer z klubu UKS Zalesie w trakcie weekendowych zawodów w Czarnym Borze w Karkonoszach. W miejscowości tej między 1 a 3 grudnia odbyły się jedne z największych w Europie zawody zapaśnicze kobiet. Powiat łukowski na imprezie reprezentowały wśród młodziczek dziewczęta z UKS Zalesie, a wśród kadetek zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski.

Natalia Kryjer zdobywając wśród młodziczek złoty medal, potwierdziła dyspozycję pozostałych zawodniczek klubu z Zalesia. W finale pokonała zawodniczkę z Chorwacji 3-1, a medal brązowy w tej kategorii dołożyła Patrycja Piotrowska. Odrębny medal wywalczyła Klaudia Karwowska w kategorii 50 kg, która w drodze po brązowy krążek, pokonała dwie inne zawodniczki z Polski oraz reprezentantki Czech i Niemiec.

W grupie wiekowej kadetek piąte miejsce zdobyła Karolina Gryczon ze stoczkowskich Armat.  Startowała ona w kat. 43 kg. Ogółem w zawodach w Czarnym Borze udział 60 klubów z 14 państw Europy. Opiekunami łukowskiej grupy byli trener UKS Zalesie Grzegorz Rychta oraz trener kadry wojewódzkiej Ryszard Wałachowski. Nagrody za sportową rywalizację naszym zawodniczkom ufundował były zapaśnik Orląt Łuków, Jarosław Siuj.