Reklama

Kolarze zjechali do Woli Okrzejskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Rowerowy Łuków (archiwum)

Kolarze zjechali do Woli Okrzejskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Dwie trasy o długości 46 bądź 92 kilometrów będą pokonywać kolarze w trakcie "biegu" o Puchar Henryka Sienkiewicza. "To bezprecedensowe wydarzenie od lat" - mówią organizatorzy.

Rowerowy Łuków, Gmina Krzywda i Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zapraszają na Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza. Jednodniowy wyścig kolarski dla mniej i bardziej zaawansowanych amatorów, nawiązuje do historii Gminy Krzywda oraz pasji Henryka Sienkiewicza do cyklizmu.

- Niewiele osób wie, że Henryk Sienkiewicz był popularyzatorem jazdy na rowerze. Wielokrotnie wspominał o walorach zdrowotnych, wychowawczych, a także towarzyskich tej dyscypliny sportowej. Był członkiem Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, które w 1897 roku nadał mu tytuł honorowego członka - informują pomysłodawcy rowerowego wydarzenia.

Przed startem wyścigu przewidziany jest piknik z lokalnymi potrawami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Gminy Krzywda oraz koncert Orkiestry Dętej Łuków, która w tym roku obchodzi swoje 50-lecie. Impreza formalnie wystartowała o godz. 9.30, zaś sam wyścig planowany jest na południe. Startem oraz metą rywalizacji będzie miejsce urodzin pisarza.

W wyścigu, nie bez przyczyny nazywanym biegiem kolarskim weźmie udział 150 osób na dystansie Amator oraz 100 osób na dystansie PRO. Limit czasowy dla wszystkich szacowany jest na 4 godziny. Decydując się na dystans PRO, trzeba będzie utrzymać całkiem szybkie tempo jazdy, aby dotrzeć do mety przed pojazdem technicznym zamykającym wyścig.

- Ostatni wyścig kolarski w okolicy miał miejsce 11 listopada 1930 roku. Walczono wówczas o tytuł mistrza powiatu łukowskiego. Tak więc, kolarstwo szosowe powraca na okoliczne drogi po 88 latach 
- mówią organizatorzy wydarzenia.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest portal Łuków24.pl. Relacja z wyścigu już wkrótce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE