Reklama

Kolarski wyścig już wkrótce! Ruszają zapisy!

Opublikowano:
Autor:

Kolarski wyścig już wkrótce! Ruszają zapisy! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Rowerowy Łuków i Gmina Krzywda zapraszają na Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza. Impreza planowana jest na 20 maja, lecz zapisy na wyścig ruszają już dziś.

Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza to jednodniowy wyścig kolarski dla amatorów. Do wyboru są dwie opcje trasy - AMATOR na dystansie około 46 km i PRO na dystansie około 92 km. Trasa wyścigu będzie przebiegała malowniczymi szosami Gminy Krzywda, na lekko pofałdowanej pętli o długości 23 km. Miasteczko wyścigu oraz start i meta będą zlokalizowane na terenie Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

- Wyścig kolarski w miejscu urodzenia się naszego Noblisty to nawiązanie do zamiłowania Henryka Sienkiewicza do cyklizmu. Warszawskie Towarzystwo Cyklistów nadało mu w tytuł honorowego członka w 1897 roku - informuje Mateusz Ptaszyński, jeden z organizatorów rowerowego wydarzenia. - Ostatni wyścig kolarski w okolicy miał miejsce 11 listopada 1930 roku. Walczono wówczas o tytuł mistrza powiatu łukowskiego. Tak więc, kolarstwo szosowe powraca na okoliczne drogi po 88 latach - dodaje.

Przed startem wyścigu przewidziany jest piknik z lokalnymi potrawami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Gminy Krzywda oraz koncert Orkiestry Dętej im. Antoniego Próchniewicza z Łukowa, która w tym roku obchodzi swoje 50-lecie. Liczba uczestników wyścigu jest ograniczona, więc warto zapisać się na imprezę już dzisiaj.

- Aby wziąć udział w biegu kolarskim, należy mieć sprawny rower oraz kask. Następnie należy dokonać rejestracji i opłacić wpisowe na stronie podanej przez organizatorów - tłumaczy M. Ptaszyński. - W wyścigu przewidziane są oddzielne klasyfikacje dla kobiet i mężczyzn jak i w zależności od typu roweru - kolarzówka lub inny rower (mtb, cross, rower trekkingowy, miejski) - dodaje.


W kolarskiej rywalizacji weźmie udział 150 osób na dystansie Amator oraz 100 osób na dystansie PRO. Limit czasowy dla wszystkich szacowany jest na 4 godziny. Decydując się na dystans PRO, trzeba będzie utrzymać całkiem szybkie tempo jazdy, aby dotrzeć do mety przed pojazdem technicznym zamykającym wyścig. Imprezie patronują m.in. portal Łuków24.pl oraz tygodnik Wspólnota Łukowska

Zapisów na wydarzenie można dokonywać drogą mailową (info@biegkolarski.pl) albo poprzez media społecznościowe. Dodatkowe informacje o Biegu Kolarskim można znaleźć na:Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE