Reklama

Juniorzy na zapaśniczych Mistrzostwach Polski

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Juniorzy na zapaśniczych Mistrzostwach Polski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Silna reprezentacja powiatu łukowskiego udała się do Włodawy na Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów w zapasach. Jakie oczekiwania stawiają trenerzy zapaśnikom?

Rozpoczęły się Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów w zapasach. Na zawody we Włodawie udały się cztery zawodniczki GKS Armaty oraz trzy zawodniczki i jeden zawodnik Orląt Łuków. Barw naszego powiatu bronić będą Paulina Sobiech, Katarzyna Witkowska, Martyna Gryczka, Kamila Barej (wszyscy GKS Armaty Stoczek Łukowski) oraz Dorota Kopyść, Wiktoria Borkowska, Jolanta Gromek i Patryk Siuj (Orlęta). Podopieczni trenerów braci Ryszarda i Grzegorza Wałachowskich o medale będą walczyć do niedzieli 17 czerwca.

- O medale może być trudno. Głównym celem stawianym przez trenerów są dobre występy i punktacja do współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Z tego co sobie przypominam, powiat łukowski nigdy nie był tak licznie reprezentowany na Mistrzostwach Polski w tej grupie wiekowej - mówi Ryszard Wałachowski, opiekun zapaśników.

Czy umiarkowany optymizm jednego z braci ulegnie zmianie? Przekonamy się o tym już wkrótce. Paulina Sobiech i Dorota Kopyść bronią tytułów wicemistrzyń Polski z ubiegłego roku, a ich klub - GKS Armaty - 5 miejsca w Polsce wśród juniorek. Katarzyna Witkowska i Martyna Gryczka to brązowe medalistki Pucharu Polski juniorek. Ponadto Martyna jest brązową medalistką Akademickich Mistrzostw Polski - zawodów na których dobre występy zaliczyły także Jolanta Gromek i Wiktoria Borkowska. Jak przekonują trenerzy dobrą formę prezentują też Kamila Barej i Patryk Siuj.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE