Reklama

Jubileuszowy memoriał za nami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Jubileuszowy memoriał za nami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Kilkudziesięciu zawodników wzięło udział w jubileuszowym, X memoriale Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów. Turniej rozegrany ku pamięci pierwszego trenera braci Dołęgów, był jednocześnie okazją do sprawdzenia swoich sił w mistrzostwach województwa lubelskiego w tej dyscyplinie sportu.

Przez dwa dni, 2 i 3 marca hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie była miejscem, gdzie sztangiści przerzucali setki kilogramów na sztandze. W miejscu tym rozegrany został X memoriał Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów, któremu towarzyszyły Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorek i Juniorów połączone z I rundą Ligi Wojewódzkiej oraz Otwartymi Mistrzostwami Województwa Ludowych Zespołów Sportowych.

W zawodach startowali też zawodnicy Olimpijczyka Łuków i Orląt Łuków. Warte odnotowania są wyniki m.in. Julii Linkiewicz, która wywalczyła II miejsce w kategorii 55 kg w grupie wiekowej Juniorek U-15. Reprezentantka Olimpijczyka Łuków uzyskała wynik 73 kg w dwuboju. Wśród mężczyzn I miejsce w kat. 89 kg zajął Łukasz Ławecki z Orląt Łuków, uzyskując wynik 300 kg w dwuboju (140 kg w rwaniu, 160 w podrzucie).

Wśród juniorów U-20 na trzecim miejscu w kategorii 73 kg zawody ukończył Jakub Linkiewicz z łukowskich Orląt, który w dwuboju uzyskał wynik 196 kg (86 kg w rwaniu, 110 kg w podrzucie). W wyższej grupie wagowej - 81 kg - bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Boncik (ŁKS Orlęta), który w rwaniu podniósł 125 kg, a w podrzucie 150 kg (łączny wynik 275 kg). Czwarte miejsce w tej grupie uzyskał Jakub Sadło z Orląt z wynikiem 197 kg w dwuboju.

W grupie wiekowej juniorów U-17, w kategorii 61 kg drugie miejsce zajął Nobert Wasak (Orlęta Łuków), uzyskując w dwuboju 142 kg (61 kg w rwaniu i 81 kg w podrzucie). W kategorii wagowej 89 kg na drugim miejscu ukończył zawody Kacper Grabowski z Olimpijczyka Łuków. W rwaniu odnotował on wynik 85 kg, a w podrzucie 105 kg. Dało to łącznie 190 kg w dwuboju. Z kolei wśród juniorów U-15 w grupie 67 kg drugie miejsce zajął Kacper Masierak z Olimpijczyka Łuków (36 kg w rwaniu, 42 kg w podrzucie).

Jak dodaje w imieniu organizatorów Robert Dołęga, weekendowe zawody miały na celu uczcić pamięć zmarłego 21 lat temu szkoleniowca łukowskich Orląt oraz wyłonić mistrzów województwa lubelskiego wśród juniorek i juniorów do lat 20. Na starcie pojawiło się 130 zawodniczek i zawodników z 19 klubów z Polski, Białorusi i Ukrainy. 

Pełne Wyniki X Memoriału Janusza Kowalczyka dostępne są poniżej:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE