Reklama

Jest kurator w Orlętach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Jest kurator w Orlętach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Sławomir Rzymowski, dyrektor Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie został kuratorem Orląt Łuków. To finał sprawy związanej z rezygnacjami prezesów klubu: Adama Kulika i Ryszarda Wałachowskiego.

Pomysł nominowania Sławomira Rzymowskiego na tymczasowego sternika Orląt Łuków pojawił się w kwietniu bieżącego roku. Natomiast ostatniego dnia lipca Sąd Rejonowy w Świdniku przychylił się do tej prośby. Szef ZGL wskazany został na stanowisko kuratora przez starostę łukowskiego, jako organu nadzorującego działalność stowarzyszeń, do jakich zaliczają się łukowskie Orlęta. Konieczność powołania kuratora w klubie zrodziła się po tym, jak z funkcji prezesa zrezygnował w lutym Adam Kulik, zaś w kwietniu identyczny ruch wykonał Ryszard Wałachowski.

Teraz nowy kurator ma sześć miesięcy na zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Orląt, które wybierze nowe władze klubu. Przez ten czas Sławomir Rzymowski będzie mógł decydować o kwestiach finansowych i organizacyjnych Orląt. Odblokowane zostanie m.in. konto, z którego płacone są faktury za sprzęt, czy transport sportowców. Kurator będzie mógł też wypłacić zaległe pensje.

Zobacz też: Sławomir Rzymowski kandydatem na Kuratora
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE