Janusz Lisiewski brązowym medalistą Mistrzostw Świata

Autor: | Zdjęcie: Ryszard Wałachowski

Janusz Lisiewski brązowym medalistą Mistrzostw Świata - Zdjęcie główne

SportNiedawno reprezentowali Polskę podczas Mistrzostw Świata w Finlandii, teraz walczyli w stylu wolnym w Wałbrzychu. Janusz Lisiewski wywalczył brąz.

W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Świata weteranów w stylu wolnym w Wałbrzychu. W gronie zapaśników reprezentujących Polskę znaleźli się zawodnicy z powiatu łukowskiego: Janusz Lisiewski i Tomasz Jaroszkiewicz. Na rodzinnej ziemi nasi zawodnicy zaprezentowali się lepiej niż w Finlandii, gdzie obaj zajęli 8 miejsca.

W Wałbrzychu jako pierwszy walczył Janusz Lisiewski w kat 85 kg dywizja C (45-50 lat).

W pierwszej walce walczył z Węgrem i niestety przegrał na punkty. Z uwagi na to, że Madziar awansował do finału, Janusz uzyskał prawo walki o brązowy medal. W tej walce spotkał się z innym zawodnikiem z Polski Krzysztofem Murawskim, którą to walkę Janusz wygrał i zdobył brązowy medal MŚ. Złotym medalistą został Węgier – tak wydarzenia z minionego weekendu relacjonuje trener Ryszard Wałachowski.

Jako drugi z naszych zawodników walczył Tomasz Jaroszkiewicz w kat 85 kg dywizja A (35-40 lat).

Tomek w pierwszej walce starł się z reprezentantem Rosji i przegrał na przewagę techniczną, ale jego przeciwnik również doszedł do finału tej kategorii wagowej, co pozwoliło Tomkowi również walczyć o brązowy medal. Tu jego przeciwnikiem był reprezentant Gruzji. Niestety Gruzin okazał się lepszy i to on wywalczył brąz – powiedział R. Wałachowski.