Historyczny medal dla Klubu Olimpijczyka

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Historyczny medal dla Klubu Olimpijczyka - Zdjęcie główne

SportKacper Grabowski reprezentujący barwy Olimpijczyka Łuków wywalczył medal Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. Na zawodach w Ciechanowie nasze miasto reprezentował też Hubert Linkiewicz z Orląt Łuków.

Od czwartku do niedzieli 4-7 października w Ciechanowie odbyły się mistrzostwa Polski w grupie wiekowej U-15 w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wystartowało ponad 200 młodych sztangistów w wieku 13-15 lat.

Do historii przejdzie występ zawodnika Olimpijczyka Łuków, Kacpra Grabowskiego, który w kategorii wagowej 85 kg wywalczył swój pierwszy medal w krajowym czempionacie. Grabowski „dźwignął” w dwuboju 174 kg (80 kg w rwaniu i 94 kg w podrzucie), a złoto w tej kategorii wywalczył zawodnik Horyzontu Mełno Miłosz Średziński (230 kg, 105+125). Srebro przypadło Miłoszowi Wawrzyszczowi z Makowa Mazowieckiego (188 kg, 83+105).

W zawodach wystąpił także wychowanek Orląt Łuków Hubert Linkiewicz, który w kategorii 62 kg uplasował się na 10 miejscu. Zawodnik uzyskał w dwuboju 134 kg (59 kg w rwaniu i 75 kg w podrzucie), zaś najlepszy w tej kategorii Konrad Łazuga z Budowlanych Opole 209 kg (97+112 kg).

Kacper Grabowski i Huber Linkiewicz trenują na co dzień w siłowni przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie. Ich trenerami są Robert Dołęga i Jan Dmowski.