Reklama

Reklama

Gwiazdka z Gminą Krzywda na sportowo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gwiazdka z Gminą Krzywda na sportowo - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Najmłodsi zawodnicy klubu sportowego AR-TIG Huta Dąbrowa przez prawie dwa tygodnie uczestniczyli w zajęciach sportowych Gwiazdka z Gminą Krzywda na sportowo zorganizowanych przez klub, a współfinansowanych przez Gminną Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzywdzie. Zajęcia odbywałyby się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie.

Reklama

W minionym roku dzięki pozyskaniu środków finansowych z Województwa Lubelskiego i wsparciu wójta gminy Krzywda prowadzone były dodatkowe zajęcia dla dzieci w wieku 8-10 lat, po zakończeniu sezonu piłkarskiego.  Dzieci otrzymały nagrody, medale i nowe komplety strojów sportowych, na które środki finansowe klub pozyskał m.in. z Europejskiego Programu NETWORK FARE. Najmłodsi zawodnicy klubu reprezentowali dzieci z całego województwa podczas spotkania w Lublinie z panią Minister Sportu i Marszałkiem Województwa, prezentując ministerialne programy dla dzieci i młodzieży.

 

- To wszystko zrobiliśmy w trudnym okresie, który przeżywamy wszyscy. Dzisiaj bardzo ważne jest, żeby dzieci i młodzież oderwać od komputerów. Brak kontaktów z rówieśnikami, brak zajęć sportowych może prowadzić do wielu chorób, nie tylko związanych z obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19,  dlatego wychodząc naprzeciw rodzicom dzieci, którzy prosili o zorganizowanie zajęć sportowych zwróciliśmy się do Krzysztofa Wardy - wójta gminy Krzywda i  Zofii Mateńko - przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych o ufundowanie nagród dla uczestników zajęć. Nasz pomysł na zajęcia spotkał się ze stuprocentowym poparciem i akceptacją zarówno wójta, jak i przewodniczącej GKRPA – mówi Grzegorz Osial, prezes AR-TIG-u Huta Dąbrowa.

 

W ostatnim dniu zajęć przed wigilią z udziałem wicewójta gminy Krzywda - Macieja Cybulskiego oraz Zofii Mateńko - przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dzieci otrzymały torby sportowe z herbem klubu i gminy Krzywda oraz specjalną torbę ze słodyczami. Zarówno wójt, jak i przewodnicząca, co warto podkreślić, uczestniczyli przez ponad dwie godziny w zajęciach, w których codziennie brało udział ponad 20 uczestników.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy