Gimnazjum nr 2 mistrzem województwa

Autor: | Zdjęcie: Gimnazjum nr 2 w Łukowie

Gimnazjum nr 2 mistrzem województwa - Zdjęcie główne

SportDuży sukces osiągnęli uczniowie Gimnazjum nr 2 w Łukowie. W odbywającym się w Adamowie wojewódzkim finale drużynowych biegów przełajowych, wywalczyli oni tytuł Mistrzów Województwa Lubelskiego.

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Łukowie uzyskali mistrzowski tytuł wygrywając bieg na dystansie 1200 m. W skład zwycięskiej drużyny weszli Jakub Rożen, Damian Domański, Michał Kudlak, Bartłomiej Ryszkowski, Albert Krukow, Daniel Machniak, Jakub Burdach i Jakub Janasz. Ponadto sukces indywidualny osiągnął uczeń „Dwójki” Jakub Rożen, który uzyskał czwarty czas w biegach.

Rozgrywane wczoraj (6 czerwca) w Adamowie zawody wpisują się w ramy Lubelskiej Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej 2016/2017. W klasyfikacji generalnej oprócz zwycięskiej reprezentacji Gimnazjum nr 2 w Łukowie, wysoko uplasowali się uczniowie z Gimnazjum nr 1. Zajęli oni trzecie miejsce w zawodach.