Reklama

Gimnazjalistki z "Dwójki" najlepsze w rejonie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marcin Grzeczyński / Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Łukowie

Gimnazjalistki z "Dwójki" najlepsze w rejonie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Za nami Finał Rejonu Bialskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt szkół gimnazjalnych. W zawodach najlepszymi okazały się szczypiornistki z gimnazjum działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie.

Cztery drużyny z powiatu łukowskiego, bialskiego oraz radzyńskiego wystąpiły w finałowych zawodach rejonu w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Szczypiornistki z ,,Dwójki” w meczu o I miejsce zremisowały z drużyną Gimnazjum w Ulanie-Majoracie 13:13, więc o końcowym zwycięstwie musiał zadecydować bilans bramkowy uzyskany przez poszczególne drużyny. Lepszy wynik odnotowały szczypiornistki z Łukowa, które awansowały do ścisłego finału wojewódzkiego, który obędzie się już 10 kwietnia w Kraśniku.

Zawody zorganizował 5 kwietnia Powiatowy Szkolny Zespół Sportowy w Łukowie. Oprócz zawodniczek z gimnazjum działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie i wspomnianych szczypiornistek z miejscowości Ulan-Majorat, rywalizowały też ekipy z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej i Gimnazjum w Piszczacu. Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 wystąpił w składzie: Aleksandra Ciężka, Weronika Frąc, Anna Jankowska, Natalia Kalińska, Magda Kowalczyk, Maja Trochimowska, Weronika Mazur, Natalia Mokicka, Karolina Przeździak, Wiktoria Sosnowska, Paula Wasak i Emilia Zaręba. Trenerami zespołu byli Jerzy Kożuch i Marcin Grzeczyński.

Szczegółowe wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

  • SP 2 Łuków - G Ulan-Majorat (6 : 8) 13 : 13
  • G Piszczac - PG 4 Biała Podlaska (5 : 3) 8 : 5
  • SP 2 Łuków - G Piszczac (11 : 3) 26 : 5
  • G Ulan-Majorat - PG 4 Biała Podlaska (15 : 3) 33 : 5
  • G Piszczac - G Ulan Majorat (6 : 11) 12 : 20
  • PG 4 Biała Podlaska - SP 2 Łuków (2 : 13) 9 : 31
Klasyfikacja generalna zawodów:
  1. SP 2 Łuków (opiekun Marcin Grzeczyński, Jerzy Kożuch)
  2. Ulan-Majorat (opiekun Jarosław Mazurek)
  3. Piszczac (opiekun Piotr Kurowski)
  4. PG 4 Biała Podlaska (opiekun Grażyna Wieliczuk)
Ponadto jak informuje Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Zespołu Sportowego w Łukowie Marcin Grzeczyński, w środę 4 kwietnia w piłkę ręczną rywalizowali także chłopcy z gimnazjów. Reprezentanci „Dwójki” niestety nie spisali się tak samo dobrze jak ich koleżanki i zajęli czwarte miejsce w rejonie.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE