Finał powiatowy w mini koszykówce chłopców

Autor: | Zdjęcie: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Łukowie

Finał powiatowy w mini koszykówce chłopców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportPięć szkół z powiatu łukowskiego spotkało się na finałowych zawodach w mini koszykówce chłopców. Zawody przygotował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Łukowie.

Finałowy turniej w Mini Koszykówce Chłopców szkół podstawowych w kategorii „IGRZYSKA DZIECI” rozegrany został 23 marca w Szkole Podstawowej w Staninie. Oprócz drużyny gospodarzy, na szczeblu powiatowym rywalizowały jeszcze drużyny -  SP Huta Dąbrowa, SP Zalesie, SP Gręzówka, SP Stoczek Łukowski. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy i grały systemem „każdy z każdym”. Mistrzowie grup spotkali się w finale a zespoły z drugich miejsc rozegrały mecz o III miejsce.

Wyniki spotkań grupowych:

• SP Huta Dąbrowa - SP Stanin 18:12
  • SP Zalesie - SP Stanin 16:12
  • SP Zalesie - SP Huta Dąbrowa 23:21
  • SP Huta Dabrowa - SP Stoczek Łukowski 12:4

W meczu o trzecie miejsce młodzi koszykarze ze szkoły w Hucie Dąbrowie pokonali 30:9 rówieśników ze szkoły podstawowej w Stoczku Łukowskim. W finale natomiast SP Zalesie pokonało 29:16 reprezentację z Gręzówki.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Zalesie (opiekun Paweł Grula)
  2. SP Gręzówka (op. Krzysztof Sulej)
  3. SP Huta Dabrowa (op. Grzegorz Czerniec)
  4. SP Stoczek Łukowski (op. Leszek Wiśniewski)
  5. SP Stanin (op. Bożena Skwarek)

Drużyny które zajęły miejsca I-III otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Wszyscy natomiast dyplomy. Szkoła Podstawowa z Zalesia będzie reprezentować powiat łukowski na zawodach rejonowych, które odbędą się 8 kwietnia w Białej Podlaskiej.