Ekipa z Huty najlepsza w województwie!

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Ekipa z Huty najlepsza w województwie! - Zdjęcie główne

Sport Dużym sukcesem zakończyli swój udział w szkolnych mistrzostwach województwa lubelskiego w tenisie stołowym uczniowie Szkoły Podstawowej w Hucie Dąbrowie.

Podczas rozgrywanego w Woli Skromowskiej turnieju, tenisiści z Huty Dąbrowy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Warto odnotować, że zwycięstwo to było bardzo okazałe, bo przewaga punktowa nad innymi zespołami biorącymi udział w rywalizacji była ogromna. Podopieczni Grzegorza Czernieca pokonali 25 zespołów, zdobywając 42 punkty. Drugi zespół mistrzostw wyprzedzili o 16 punktów, a trzeci o 19.

Mistrzostwa toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych: 2014 i młodsi oraz 2012 i młodsi dziewcząt oraz chłopców, a do klasyfikacji drużynowej pod uwagę brane były punkty wywalczone przez ośmiu najlepszych zawodników z każdej kategorii. W rywalizacji wzięli udział tenisiści z licencjami sportowymi oraz zawodnicy niezrzeszeni w klubach sportowych. W sumie przy pingpongowych stołach spotkało się ponad stu najlepszych pingpongistów województwa lubelskiego.

Oprócz klasyfikacji drużynowej szkół prowadzona była także klasyfikacja indywidualna. W niej również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Hucie Dąbrowie odnieśli wiele spektakularnych sukcesów. W roczniku 2014 i młodsi na drugim miejscu uplasował się Jakub Nowosad, a trzecią lokatę wywalczyła Hanna Kulczyniec.. Dziewiąte miejsce przypadło natomiast w udziale Wojciechowi Kudanowi.

W rywalizacji tenisistów o dwa lata starszych po raz kolejny znakomicie spisał się Piotr Białach, który wywalczył brązowy medal. Na siódmym miejscu zawody ukończyła Barbara Cieślak, a na dziewiątym Agata Kulczyniec. W zawodach wzięli także udział: Aleksander Jakubaszek, Paweł Korgul, Kacper Tomasik, Fabian Bogusz.

- Traktowaliśmy ten turniej priorytetowo wiedząc, że w najmłodszych rocznikach mamy zawodniczki i zawodników z czołówki województwa. Po cichu liczyłem na miejsce na podium, ale ostateczne zwycięstwo w tak doborowej stawce było dla mnie i dla dzieci miłym zaskoczeniem - mówi Grzegorz Czerniec.

Szkoleniowiec podkreśla, iż z większością zawodników spotyka się na zajęciach tenisa stołowego od trzech lat. Ci uczniowie mają po 9 i 10 lat. Z młodszymi ćwiczymy od roku. Regularne zajęcia, trzy razy w tygodniu, jak widać, dają efekty - dodaje.