Ekipa Dołęgi z rekordami i medalami! (zdjęcia)

Autor:

SportW ostatni weekend w Ciechanowie odbył się Otwarty Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezesa Krajowego Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów. Z Olimpijczyka Łuków występowało czworo reprezentantów: Julia Ognik, Andżelika Młynarczyk, Krystian Śledź, Błażej Borkowski.

Organizator Mazovia Ciechanów zaprosił 100 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali wyłącznie w "olimpijskich" kat. wagowych oraz wg tabeli Sinclair'a w grupie do 15, 17, 20 i powyżej 20 lat.

Fantastyczny występ zaliczyła Andżelika, która zwyciężyła w swojej kategorii wagowej do 59 kg i zajęła drugie miejsce wg tabeli Sinclair'a wśród juniorek młodszych. Przy tym aktualna mistrzyni Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ustanowiła nowe rekordy życiowe, które od dzisiaj wynoszą - rwanie 73, podrzut 86 kg i dwubój 159 kg.

Julia, dla której był to dopiero trzeci występ w tym sporcie, w kat. 59 kg młodziczek wywalczyła brązowy medal z wynikiem 77 kg w dwuboju (34 kg + 43 kg). Krystian, w kat. 61 kg U-15 wywalczył złoty medal oraz zwyciężył wg tabeli Sinclaira! Ten sukces przypieczętował nowymi rekordami w podrzucie (95 kg) i dwuboju (175 kg)!

Błażej Borkowski aktualny mistrz Polski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i wicemistrz Polski seniorów zwyciężył w kat. 61 kg z najlepszym życiowym rezultatem 218 kg w dwuboju (rwanie 98, podrzut 120). W kat. open bez podziału na kategorie wagowe zajął trzecie miejsce.

To był ostatni występ łukowskich sztangistów w tym roku.