„Dwójka” najlepsza w piłce ręcznej

Autor: | Zdjęcie: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy

„Dwójka” najlepsza w piłce ręcznej - Zdjęcie główne

SportŻeńska drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie uzyskała tytuł Mistrza Powiatu Łukowskiego w piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych w kategorii IMS. Organizatorem finałowych zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Łukowie.

Finałowe rozgrywki odbyły się 26 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie. W sumie rywalizowało 7 drużyn, które podzielono na dwie grupy. O tytuł najlepszych walczyły szczypiornistki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, SP nr 2 w Łukowie, SP nr 5 w Łukowie, Szkoły Podstawowej z Czerśli, SP z Zalesia oraz Szkoły Podstawowej ze Stanina i SP w Hucie Dąbrowie. Mecze w grupach zostały przeprowadzone systemem gry ,,każdy z każdym”, a zwycięzcy grup zagrali o I miejsce.

3. SP Huta Dąbrowa.

Finałowe spotkanie wygrały reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie, które pokonały 16:12 rówieśniczki z łukowskiej „Jedynki”. W meczu o III miejsce drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 z Łukowa pokonała SP ze Stanina 17:4.

Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:
  1. SP 2 Łuków (opiekun Jerzy Kożuch)
  2. SP 1 Łuków (opiekun Jolanta Suchodolska)
  3. SP 5 łuków (opiekun Agnieszka Sapierzyńska)
  4. SP Stanin (opiekun Bożena Skwarek)
  5. SP Zalesie (opiekun Grzegorz Rychta)
  6. SP Huta Dąbrowa (opiekun Grzegorz Czerniec)
  7. SP Czerśl (opiekun Anna Ciołek)

Drużyny które zajęły miejsca I-III otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Pozostałe zespoły dyplomy. Natomiast łukowska „Dwójka” będzie reprezentować powiat łukowski na zawodach rejonowych w Białej Podlaskiej.